W meczu na szczycie ligowej tabeli Hotel AWO pokonuje BiW Ubezpieczenia

2020-01-18

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami najprawdopodobniej mieliśmy w 12 kolejce Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG w sobotni wieczór 18 stycznia mecz sezon 2019/2020.

Nadkomplet publiczności, emocje, bramki, a co najważniejsze wysoki poziom futsalu od pierwszych minut towarzyszył potyczce piłkarskiej, w której do walki o ligowe punkty na parkiecie starej hali GOSiR przy ulicy Sportowej, tego dnia przystąpiły drużyny BiW Ubezpieczenia i Hotelu AWO. Nie da się ukryć, że stało się to, na co wszyscy sympatycy futsalu w Pierwszej Stolicy Polski czekali od dłuższego czasu. Kiedyś jak dobrze pamiętamy podobnych emocji nie brakowało w meczach Auto Szałek i Opał Bud, teraz mieliśmy odbicie lustrzane tego co się działo kilkanaście lat temu na tym samym parkiecie. Przechodząc jednak do samej potyczki piłkarskiej na szczycie ligowej tabeli w którym BiW Ubezpieczenia, zajmujące przed tym spotkaniem trzecie miejsce w rozgrywkach podejmowało drugą ekipę Hotel AWO. Pierwsi w sobotnim meczu na prowadzenie 1:0 wyszli przedstawiciele Hotelu AWO za sprawą zdobytego gola przez Gracjana Goździka. Goście idąc za ciosem jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli swoje prowadzenie 3:0 za sprawa zdobytych dwóch goli przez Dawida Radomskiego. Gospodarze dopiero w końcówce pierwszej połowy znaleźli receptę na dobrze broniącego tego dnia golkipera Hotelu AWO i za sprawą zdobytej najpierw bramki kontaktowej przez Marka Janaszaka a nastepnie przez  Bartosza Staszewskiego i na przerwę schodzili przegrywając z gośćmi zaledwie3:2. W drugiej połowie, która również miała momentami ostry a co za tym idzie zacięty przebieg drużyna BiW Ubezpieczenia, od pierwszych minut dążyła do uzyskanie remisu. Gospodarze próbowali szybkich akcji kończąc je celnymi strzałami na bramkę swojego rywala lecz nie przynosiło to efektu w postaci zdobytych kolejnych bramek. To co nie udało się BiW Ubezpieczenia przez większość drugiej połowy udało się drużynie Hotelu AWO. Po jednej z szybkich kontr goście podwyższyli swoje prowadzenie do 4:2 za sporawą zdobytej bramki przez Gracjana Goździka. Gospodarzom dopiero na 30 sekund przed udało się ponownie zmniejszyć prowadzenie Hotelu AWO do 4:3za sprawą zdobytej bramki przez Bartosza Staszewskiego. Lecz ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do podopiecznych Wiesława Poltaszewskiego a właściwie do Gracjana Goździka, który w ostatnich sekundach zdobył gola na 5:3 ustrzelając jednocześnie w sobotnim meczu hat trika. Na domiar złego że BiW Ubezpieczenia  przegrało mecz to za niesportowe zachowanie i rzucenie butelką w kierunki sędziego ROBERT ROBIŃSKI został zawieszony na dwie kolejki ligowe.

Na koniec należy nadmienić iż w rozgrywkach Gnieźnieńskiej Lidze Futsalu SBG odnotowano pierwszy walkower. W 12 kolejce Bosch Service Czerniak miał się mierzyć z Stalmet KS Gniezno. W wyniku braku  regulaminowej liczby osób w zespole Stalmet KS Gniezno spotkanie zakończyło się walkowerem 3:0 dla Bosch Service Czerniak. Na dodatek Stalmet KS Gniezno musi uiścić karę regulaminową w wysokości 300 zł.

W niedzielę 19 stycznia w hali starej hali GOSiR przy ulicy Sportowej dojdzie w ramach 13 kolejki do kolejnego meczu na szczycie ligowej tabeli. O godzinie 13.400 niepokonana Akademią Europejczyka Kłecko podejmowana będzie przez zespół Hoteku AWO. Mecz ten najprawdopodobniej rozstrzygnie o tytule mistrza GLF SBG sezonu 2019/2020.

WYNIKI 12 kolejki - 18.01.2020

Post Luchtkanalen - Jeremias 11:2

bramki strzelali :
Post : Adrian Łucki x6, Filip Jagodziński, Dawid Łucki, Mateusz Chodyniecki x2, Piotr Włodarczak

AutoGniezno - Joga Bonito 5:2
AutoGniezno : Łukasz Matelski x2, bramka samobójczą, Łukasz Pućka,  Grzegorz Jankowski

Bosch Service Czerniak - Stalmet KS Gniezno 3:0- WALKOWER
brak regulaminowej liczby osób ( kara regulaminowa 300 zł.)

BiW Ubezpieczenia - Hotel AWO 3:5
BiW : Bartosz Staszewski x2, Marak Janaszak,
Hotel AWO : Gracjan Goździk x3, Dawid Radomski x2

Husaria - Bovelli Bedding 2:3
Husaria : Jarosław Kośmicki, Damian Gola
Bovelli Bedding : Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, bramka samobójcza

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z meczy Bosch Service Czerniak  vs Stalmet KS Gniezno, BiW Ubezpieczenia vs Hotel AWO i Husaria vs Bovelli Bedding – TUTAJ