W meczu na szczycie ligowej tabeli Ślesin lepszy od Trzemeszna!

2022-10-17

Na to spotkanie pierwszej rundy sezonu zasadniczego rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 sezonu 2022/2023 z pewnością czekali kibice piłki nożnej w Ślesinie jak i w Trzemesznie.

W sobotę 15 października bowiem w Ślesinie w ramach 10 kolejki ligowej doszło do konfrontacji piłkarskiej do tej pory drużyn, które w trwającej rundzie zasadniczej nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Miejscowy LKS podejmował tego dnia Zjednoczonych Trzemeszno. Spotkanie te miało dać odpowiedź na pytanie, który z zespołów po nim zostanie samodzielnym liderem swojej grupy. I tak też się stało otóż zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół LKS-u Ślesin wygrywając spotkanie na szczycie ligowej tabeli 4:0. W spotkaniu, w którym nie ma co ukrywać nie błyszczeli piłkarze drużyny Zjednoczonych Trzemeszno, pierwsze skrzypce grali ślesinianie, którzy do przerwy prowadzili zdecydowanie 3:0. Pierwszego gola gospodarze, którym to otworzyli wynik sobotniego meczu 1:0 zdobyli w 4 minucie. Golkipera Zjednoczonych Trzemeszno – Maksymiliana Wilkowskiego pokonał w ekipie miejscowej Łukasz Przebierz. Sześć minut później bramkarz z Trzemeszna zmuszony był wyjmować po raz drugi piłkę z własnej bramki. Tym razem w 10 minucie celnie piłkę w bramce gości umieścił Damian Siek. I LKS Ślesin prowadził już 2:0. Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka dla gospodarzy w 43 minucie prowadzenie Ślesina na 3:0 podwyższył Norbert Grzelak. Po zmianie stron w sobotnim meczu padała tylko jedna bramka autorem której byli piłkarze z Ślesina. W samej końcówce drugiej połowy w 84 minucie gola dla gospodarzy zdobył Norbert Grzelak , który tą bramką ustalił końcowy wynik meczu 4:0 dla LKS Ślesina. Jeśli chodzi o trzemesznian to w przekroju całego sobotniego meczu wprawdzie stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich do zdobycia choćby bramki honorowej lecz nie zostały one zamienione na gola. Skoda przegranego spotkania w Ślesinie gdyż po tej porażce Zjednoczeni Trzemeszno stracili fotel lidera swojej grupy na rzecz LKS-u. Ale tak bywa ktoś wygrywa a ktoś przegrywa mecz.

Teraz zespół Zjednoczonych Trzemeszno, czeka kolejny bój o punkty ligowe. W niedzielę 23 października trzemesznianie o godzinie 15.00 podejmować będą drużynę Tulisi Tuliszków.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  LKS Ślesin 10 30 10 0 0 36-2 5 0 0 17-0 5 0 0 19-2
2.  Zjednoczeni Trzemeszno 10 27 9 0 1 40-12 4 0 0 16-3 5 0 1 24-9
3.  GKS Sompolno 10 20 6 2 2 32-17 4 1 0 15-6 2 1 2 17-11
4.  Orzeł Kawęczyn 10 17 5 2 3 25-24 4 1 2 18-16 1 1 1 7-8 1 3 1 0 0 4-2
5.  Zjednoczeni Rychwał 10 17 5 2 3 25-21 3 2 1 14-11 2 0 2 11-10 1 0 0 0 1 2-4
6.  Strażak Licheń Stary 10 16 5 1 4 18-23 4 1 1 13-8 1 0 3 5-15
7.  Warta Dobrów 10 15 5 0 5 27-26 3 0 1 16-10 2 0 4 11-16 1 3 1 0 0 4-2
8.  CKS Zbiersk 10 15 5 0 5 25-21 4 0 0 17-4 1 0 5 8-17 2 3 1 0 1 4-4