W meczu o wszystko Sklep Polski MKK Gniezno przegrywa powtórnie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych

2018-04-15

Pełna hala II LO w Gnieźnie, szalony doping kibiców do tego koncertowa gra i walka na całej szerokości i długości boiska drużyn Sklep Polski MKK Gniezno i Górnika Trans.eu Wałbrzych. Tak by można w skróci scharakteryzować to co działo się w sobotnie popołudnie 14 kwietnia w spotkaniu rewanżowym II rundy play off.

Przechodząc jednak do samej relacji z tego pojedynku koszykarskiego pomiędzy gospodarzami Sklepem Polski MKK Gniezno a gośćmi z Wałbrzycha. To śmiało można zapewne powiedzieć , że to był niesamowity mecz. Bardzo zacięty do ostatniej sekundy. Trzymał w napięciu a przede wszystkim było to piękne sportowe widowisko pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Mimo dużej determinacji gnieźnian, którzy za wszelką cenę chcieli zrewanżować się swojemu przeciwnikowi za ubiegłotygodniową porażkę na ich trenie dwoma punktami 70:72 i sobotnie spotkanie chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść co skutkowało by trzecim pojedynkiem gdyż w tej fazie rozgrywek gra się dwóch wygranych meczy. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, niestety po raz drugi z rzędu musieli uznać wyższość bardziej utytułowanego rywala przegrywając z nim ponownie różnicą dwupunktową 71:73. Trzeba przyznać iż gnieźnianie w sobotni mecz weszli bardzo dobrze wygrywając pierwszą kwartę 28:20 a drugą 19:16. I na przerwę zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno schodził prowadząc z gośćmi z Wałbrzycha różnica jedenastopunktową 47:36. Po zmianie stron co było dużym zaskoczeniem role się jednak odwróciły i to na niekorzyść  gnieźnian, gdyż najpierw przegrali oni trzecią kwartę 14:20, po której to goście zmniejszyli prowadzenie Sklepu Polskiego MKK Gniezno do pięciu oczek 61:56. Po wygranej trzeciej kwarcie wałbrzyszanie z pewnością zwietrzyli swoją szansę na rozstrzygniecie tego meczu na swoja korzyść. I tak też się stało gdyż ostatnią czwarta kwartę goście po zaciętym boju ponownie wygrali 10:17 a co za tym idzie cały mecz 73:71. Trochę z pewnością szkoda ponownej przegranej dwoma oczkami gdyby w ostatniej akcji meczowej Emil Rau nie spudłował rzucając celnie do kosza przeciwnika za trzy punkty. To mecz nr 3 gdyż w tej fazie gra się jak wspominaliśmy do dwóch zwycięstw były  pięknym zakończeniem rywalizacji Górnika z MKK. Do takiego scenariusza jednak już nie dojdzie i Sklep Polski MKK Gniezno, po tym spotkaniu oficjalnie zakończył sezon drugoligowy w rozgrywkach PZKosz.

Sklep Polski MKK – Górnik trans.eu Wałbrzych 71-73 (28-20, 19-16, 14-20, 10-17)

Punkty dla Sklepu Polskiego MKK zdobywali: Michał Szydłowski -15, Szymon Budnikowski i Emil Rau po 11, Daniel Kotwasiński -10, Piotr Golasiński i Filip Andrzejewski po 8, Dariusz Dobrzycki - 4, Wojciech Pawełczyk i Marek Sobkowiak po 2

Punkty dla Górnika trans.eu Wałbrzych zdobywali: Bartłomiej Ratajczak - 16, Damian Durski - 15, Rafał Glapiński - 11, Hubert Kruszczyński - 10, Krzysztof Spała i Tomasz Krzywdziński po 9, Marcin Wróbel - 3