W meczu pełnym emocji na inaugurację rundy rewanżowej futsaliści Mieszka zremisowali z AZS UZ

2018-01-13

W sobotę, 13 stycznia , zainaugurowana została runda rewanżowa w grupie północnej I ligi futsalu. zespół Mieszka Gniezno podejmował drużynę Persy MOSiR AZS UZ Zielona Góra. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego miało bardzo wyrównany przebieg i przyniosło mnóstwo emocji. Remis 6:6 gnieźnianie zapewnili sobie strzelając bramkę na trzy sekundy przed końcową syreną.

Po pierwszej rundzie zielonogórzanie zajmowali piątą pozycję z dorobkiem 20 punktów. Gnieźnianie byli o pięć lokat niżej mając 12 oczek. Pierwszy mecz tych drużyn w obecnym sezonie rozegrany w Zielonej Górze zakończył się zwycięstwem akademików 6:4,  którzy jednak rozstrzygnęli to spotkanie dopiero w końcówce.  Teoretycznie więc goście byli faworytami tego starcia, chociaż mieszkowcy zapowiadali zaciętą walkę tym bardziej, że od w zimowym okienku transferowym do gnieźnieńskiego zespołu powrócił Dariusz Rychłowski. Od początku meczu zarysowała się przewaga gospodarzy. Po dwa strzały Marcina Gresera i Bartosza Banasika okazały się  jednak niecelne. W odpowiedzi szybką akcji prawym skrzydłem przeprowadził Kacper Konopacki, ale trafił tylko w boczną siatkę gnieźnieńskiej bramki . Napór gnieźnian zaowocował jednak objęciem prowadzenia. Pierwszą bramkę zdobył w 5. minucie Mariusz Sawicki kończąc celnym strzałem atak pozycyjny gospodarzy. Pięć minut później wyrównał Michał Greszczyk po trójkowej akcji z Dominkiem Skrzyńskim i Adrianem Niedźwieckim. Już w kolejnej akcji Niedźwiecki strzelił drugiego gola dla akademików pokonując Dawida Kasprzyka niezbyt silnym strzałem z bardzo bliskiej odległości. Gnieźnianie szybko jednak wyrównali po strzale Dariusza Rychłowskiego z ponad dziesięciu metrów. W12.  minucie kolejny, szybki, trójkowy kontratak zielonogórzan zakończył sie zdobyciem gola przez Kamila Kruszyńskiego, który zamknął akcję z prawej strony kierując piłkę do pustej bramki. Trzy minuty później następna szybka kontra zawodników z Zielonej Góry zakończyła się zdobyciem gola przez Kacpra Konopackiego, który podwyższył na 4:2. W końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył Bartosz Banasik zamykając akcję z prawej strony i wbijając piłkę do bramki tuż przy słupku. Do przerwy gnieźnianie przegrywali zatem 3:4. Po zmianie stron gra była nadal wyrównana, ale skuteczniejsi byli gospodarze.  W 28. minucie wyrównującego gola zdobył Bartosz Banasik strzelając z prawej strony boiska  po dokładnym podaniu od Marcina Gresera. Dwie minuty później piłka po strzale Kamila Kruszyńskiego otarła się o słupek bramki Mieszka, a po kolejnych dwóch minutach silny strzał Kacpra Konopackiego, po szybkiej akcji lewym skrzydłem, obronił Dawid Kasprzyk. Z upływem czasu na boisku i gnieźnieńskiej ławce rezerwowych było coraz bardziej nerwowo. Nie bez wpływu na to miały niektóre, co najmniej kontrowersyjne decyzje sędziów. Protestujący zdecydowanie w tych sytuacjach trener gospodarzy Adam Heliasz na niespełna 8 minut przed zakończeniem spotkania  odesłany został na trybuny. W 34. minucie gospodarze mieli już na swym koncie pięć fauli, a chwilę później popełnili szósty i goście egzekwowali przedłużony rzut karny z odległości dziesięciu metrów. Kamil Kruszyński posłał  jednak piłkę obok lewego słupka bramki Mieszka. Gnieźnianie starali się walczyć o zwycięstwo. W 35. minucie Bartosz Banasik  uderzył z powietrza tuż obok spojenia słupka z poprzeczką, a chwilę później Mikołaj Bereźnicki posłał piłkę tuż nad bramką rywali. Tymczasem w 37. minucie  szybki kontratak drużyny gości zakończył wepchnięciem piłki do bramki wślizgiem Michał Greszczyk. Minutę później około dziesięciu metrów przed bramką akademików sfaulowany został Mikołaj Bereźnicki. Egzekwujący rzut wolny Dariusz Rychłowski zdecydował się na bezpośredni strzał i pokonał zasłoniętego nieco przez własnych obrońców bramkarza rywali doprowadzając do remisu 5:5. Gnieźnianie cały czas dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, ale akademicy groźnie kontratakowali, a na szczególne słowa uznania zasługiwał niewątpliwie Michał Greszczyk, który dysponując znakomitą szybkością przeprowadzał w tym meczu wiele groźnych akcji. Jedną  z nich ofiarnym wślizgiem przerwał Paweł Kaźmierczak ratując drużynę Mieszka przed utratą gola.  Na niespełna minutę przed zakończeniem meczu gnieźnianie popełnili siódmy faul, a Adrian Niedźwiecki wykorzystał przedłużony rzut karny. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Zastąpili bramkarza piątym zawodnikiem i to właśnie mający uprawnienia bramkarza  Bartosz Banasik na trzy sekundy przed zakończeniem meczu doprowadził do remisu 6:6. Kapitan gospodarzy wykorzystał błyskawiczne zagranie z rzutu rożnego Marcina Gresera umieszczając piłkę w bramce rywali strzałem z około metra. Remis w tym spotkaniu jest niewątpliwie sprawiedliwym rezultatem, a ambitna postawa gnieźnian może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami rundy rewanżowej.

Mieszko Gniezno -  Persa MOSiR AZS UZ 6:6 (3:4)

Mieszko  -  Bartosz Banasik - 3 (20’, 28’,40’), Dariusz Rychłowski - 2 (11’, 38’), Mariusz Sawicki  - 1 (5’)
Persa MOSiR AZS UZ - Michał Greszczyk - 2 (10’, 37’), Adrian Niedźwiecki - 2 (10’, 40’), Kamil Kruszyński - 1 (12’), Kacper Konopacki - 1 (15’)

Mieszko - Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Alan Polus, Michał Ignaczak, Marcin Marcinkowski, Szymon Słowiński, Marcin Greser, Łukasz Chełmikowski, Mariusz Sawicki, Bartosz Banasik, Kamil Karski, Jakub Szydzik, Marcin Daszczuk, Mikołaj Bereźnicki

Persa MOSIR AZS UZ - Remigiusz Chyła, Adam Klementowski, Adrian Niedźwiecki, Kacper Konopacki, Łukasz Hanc, Mateusz Biereśniewicz, Michał Greszczyk, Kamil Kruszyński, Dominik Skrzyński, Kacper Ryś, Patryk Jaśkiewicz, Jakub Turowski