W miniony weekend w powiecie gnieźnieńskim w piłkę też kopali!

2018-04-30

W miniony weekend 28-29 kwietnia zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód oraz klasie B grupie 1 walczyli o kolejne punkty w piątej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

Jakie wyniki nasze zespoły osiągnęły, które drużyny cieszył się z kompletu punktów a które zespoły schodził z placu gry pokonany już informujemy.

Poznańska Klasa Okręgowa grupa Wschód

Vitcovia Witkowo - TPS Winogrady (Poznań) 1:1

W sobotę 28 kwietna zespół Vitcovii Witkowo, podejmował na własnym terenie zespół TPS Winogrady (Poznań). Spotkanie dla podopiecznych Stanisława Drozdy, zakończyło się wynikiem remisowym 1:1 przez co witkowianie podzielili się punktami w ligowej tabeli z swoim rywalem. Po tym remisie zespół z Witkowa zajmuje obecnie czwarte miejsce ligowej tabeli swojej grupy.

Wiara Lecha Poznań - Piast Kobylnica
w pierwotnym terminie (29 kwietnia, 20:00) odwołany z powodu zbyt krótkiej przerwy pomiędzy meczami drużyny gości
1922 Lechia Kostrzyn - SKS 13 Poznań 3:1
Luboński KS - Wielkopolska Komorniki 4:3

Poznańska Klasa B grupa 1

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Fara Pelikan Żydowo 1:2

Nadal bez punktów pozostają w rozgrywkach w rundzie rozgrywek wiosennych poznańskiej klasie B grupie pierwszej piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich. Zespół z Szczytnik Czerniejewskich, kolejnej porażki z rzędu doznał w sobotę 28 kwietnia przegrywając spotkanie rozegrane w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z Farą Pelikan Żydowo w stosunku 1:2 mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy. Gole dla Żydowa w sobotnim meczu zdobyli w 46 minucie Karol Stein oraz 80 minucie Dawid Gierałka. Dla pokonanych honorową bramkę na swoim koncie zapisał Grzelak.

Kolejny mecze:
Lider Szczytniki Czerniejewskie - Rożnovia Rożnowo 1 maja  - godz. 12:00
Fara Pelikan Żydowo - GKS Gułtowy 1 maja – godz. 10:00

Wełnianka Kiszkowo - LKS Lipa 1:5

W podobnej sytuacji jak  zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie, w rundzie wiosennej są piłkarze również  piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy w niedzielę 29 kwietnia doznali piątej porażki z rzędu. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, tym razem musieli uznać na własnym trenie wyższość drużyny LKS Lipy przegrywając z nią 5:1.Bramkę dla zespołu z Kiszkowa w niedzielnym meczu zdobył w drugiej połowie  –Łukasz Jałoszyński.