W okrojonym składzie KS Gniezno ogrywa w derbach powiatu gnieźnieńskiego w Działaniu miejscowy Orkan

2014-05-18

W Działaniu niedzielę 18 maja w ramach ósmej kolejki rundy rewanżowej w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1, doszło do derbów powiatu gnieźnieńskiego. Miejscowa drużyna Orkanu podejmowała na własnym trenie trzeci zespół tabeli KS Gniezno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny KS Gniezno w stosunku 3:1, mimo że biało-czerwoni do meczu przystąpili w bardzo okrojonym składzie.

Podczas niedzielnego meczu Piotr Kubalewski, miał do dyspozycji zaledwie czternastu swoich podopiecznych. Z różnych przyczyn w podstawowej kadrze zespołu KS Gniezno w spotkaniu przeciwko drużynie z Działania, zabrakło Mariusza Sawickiego, Oskara Stankowiaka czy pauzującego za żółte kartki Jakuba Hoffmanna. Mimo tak uszczuplonej kadry biało-czerwoni poradzili sobie z Orkanem Działyń, wygrywając mecz trzema golami przy jednym straconym. Zwycięstwo gnieźnian, mogło by być jeszcze bardziej okazalsze gdyby nie zmarnowane sytuacje strzeleckie w czasie całego spotkania, po których biało-czerwoni mogli zdobyć bramki. Takie właśnie dwie wyborne sytuacje na początku meczu zmarnował w szeregach KS-u Gniezno – Paweł Kaźmierczak w 10 minucie kiedy to z 10-go metra nie trafił piłką do pustej bramki czy w 25 minucie będą w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Działania posłał futbolówkę obok słupka. To co nie udała się popularnemu ,,Agacie” na początku pierwszej połowy meczu udało się w 30 minucie Patrykowi Gardynikowi, który obsłużony przez Pawła Kaźmierczak wpakował piłkę po długim rogu z 14-go metra do bramki Działania. Od tego mementu KS Gniezno, objął prowadzenie w meczu 1:0, którego nie oddał do końca pierwszej połowy. Zwycięstwo swoje nad zespołem Orkanu Działyń drużyna KS Gniezno w spotkaniu derbowym przypieczętował w drugiej połowie zdobyciem dwóch następnych goli przy jednym straconym. W 60 minucie na 2:0 prowadzenie swojej drużyny podwyższył w szeregach KS Gniezno – strzelec pierwszego gola Patryk Gardynik, który z 3-go metra umieścił piłkę w bramce Działyna. W 75 minucie KS Gniezno, zdobył trzeciego gola po podyktowanej jedenastce po faulu na Adamie Niedzielskim. Pewnym egzekutorem karnego okazał się kapitan biało-czerwonych Bartosz Kapsa. I kiedy wydawało się że wynikiem 3:0 dla KS Gniezno, zakończy się ten mecz w 85 minucie gospodarze zdobyli gola honorowego zmniejszając powadzenie do 3:1. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie derbowe pomiędzy Orkanem Działyń a KS-em Gniezno.

Skład KS Gniezno: Sebastian Szafran, Adam Niedzielski, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Staniszewski, Piotr Janusz, Mikołaj Bereźnicki, Błaszak, Patryk Gardynik (63’ Konrad Popek), Patryk Tomczak (82’ Rafał Mucha), Paweł Kaźmierczak

Kolejne spotkanie KS Gniezno rozegra 25 maja u siebie podejmując Maratończyka Brzeźno, z kolei Orkan Działyń na wyjeździe zmierzy się Zaswiszą Dolsk.

SKS 13 Poznań              0-4     Przemysław Poznań
Czarni Czerniejewo        -     Concordia Murowana Goślina - mecz przerwany w 29. minucie przy stanie 0-0