W ostatnim meczu sezonu przed własną publicznością gnieźnieńscy futsaliści przegrali z LSSS Lębork

2019-04-18

Spotkanie było ostatnim w tym sezonie meczem gnieźnieńskich futsalistów przed własną publicznością. Dlatego też wstęp na ten mecz był bezpłatny. Spotkanie zostało przełożone z pierwotnego terminu (6 kwietnia) w związku z udziałem dwójki zawodników LSSS Lębork w zgrupowaniu reprezentacji Polski w plażowej piłce nożnej. Mimo, że zespół gości plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, to w pierwszej połowie gnieźnianie grali z nim jak równy z równym. W drugiej części spotkania było już jednak gorzej i ostatecznie mecz zakończył się porażką KS Gniezno 3:6.

Lęborczanie już w 4. minucie objęli prowadzenie wykorzystując  błąd gnieźnian przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, a Macieja Ziębę pokonał Mateusz Madziąg. Pięć minut później wyrównującego gola po zagraniu z rzutu rożnego zdobył Dariusz Rychłowski. Bardzo emocjonująca była końcówka pierwszej połowy. W 18. minucie  goście zdobyli drugą bramkę. Mateusz Madziąg uderzył z około dziesięciu metrów . Piłka odbiła się od prawego słupka i wpadła do bramki. Gnieźnianie szybko ruszyli do odrabiania strat. Mikołaj Bereźnicki  po akcji prawym skrzydłem pokonał Rafała Łapigrowskiego doprowadzając do remisu 2:2. W ostatnich sekundach przed przerwą gospodarze objęli prowadzanie. Szybki kontratak zakończył celnym strzałem Marcin Greser  i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:2. Po przerwie gole zdobywali już tylko goście. W 27. minucie wyrównał  Gracjan Miszkiewicz  po równoległym zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Dominika Deptę. Minutę później Piotr Łapigrowski zdobył czwartego gola dla LSSS po szybkim kontrataku prawym skrzydłem. W 32. minucie  Patryk Ziarko strzałem z dwunastu metrów zaskoczył Dawida Kasprzyka, a minutę później na 3:6 podwyższył Tomasz Gniba kończąc strzałem z ostrego kąta szybki rajd na prawym skrzydle. Gnieźnianie poprosili o czas i zdecydowali się na zastępowanie bramkarza piątym zawodnikiem. Mieli kilka okazji do zmniejszenia przewagi rywali, ale nie wykorzystali żadnej z nich i ostatecznie mecz zakończył się porażką gnieźnian 3:6.

KS Gniezno - LSSS Team Lębork  3:6 (3:2)

KS Gniezno – Dariusz Rychłowski - 1 (9’), Mikołaj Bereźnicki – 1 (19’), Marcin Greser – 1 (20’)

LSSS Team Lębork -   Mateusz Madziąg - 2 (4’, 18’),  Gracjan Miszkiewicz – 1 (27’), Piotr Łapigrowski – 1 (28’), Patryk Ziarko - 1 (32’), Tomasz Gniba – 1 (33’)

LSSS Team Lębork – Rafał Łapigrowski, Patryk Ziarko, Piotr Łapigrowski, Dominik Depta, Gracjan Miszkiewicz, Mateusz Madziąg, Dominik Domagała, Jacek Staniszewski, Maciej Martynowski

KS Gniezno  - Maciej Zięba, Dawid Kasprzyk, Paweł Kaźmierczak, Dariusz Rychłowski, Mikołaj Bereźnicki, Jakub Szydzik, Łukasz Fechner, Adam Heliasz, Marcin Greser, Damian Szurgot, Szymon Słowiński, Szymon Lewandowski

Dla gnieźnian mijający sezon nie był udany, ale wycofanie się z rozgrywek zespołów Politechniki Gdańsk i Heliosa Białystok sprawiły, że biało-czerwoni utrzymają się w rozgrywkach. Do zakończenia zmagań w tym sezonie gnieźnianom pozostanie jeszcze zaległy wyjazdowy pojedynek w Łodzi, gdzie zmierzą się 27 kwietnia z tamtejszym Malwee.