W ostatnim sparingu Mieszko Gniezno przegrywa w Wapnie

2014-08-02

Porażką Mieszka Gniezno w stosunku 3:5 zakończył się ostatni przed ligową inauguracją sezonu 2014/2015, w wielkopolskiej IV lidzie grupie północnej mecz sparingowy tego lata. Podopieczni Przemysława Urbaniaka pokonani z placu gry schodzili po dość przeciętnym spotkaniu w sobotę 2 sierpnia uznając wyższość Unii Wapno, na co dzień występującej w pilskiej klasie okręgowej.

O porażce Mieszka Gniezno, w meczu wyjazdowym w Wapnie zadecydowała bezbarwna pierwsza połowa w wykonaniu biało-niebieskich, po której przegrywali oni z zespołem z Wapna już 5:2. Gospodarze prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 8 minucie, po tym jak golkipera Mieszka Gniezno – Patryka Szafrana pokonał w zespole gospodarzy Marek Chlebowski. W 14 minucie drużyna z Wapna, zdobyła drugiego gola za sprawą Łukasza Wiśniewskiego. Gnieźnianie dopiero w 16 minucie zdołali strzelić bramkę kontaktową, którą zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2:1. Autorem gola w zespole z grodu Lecha okazał się Alan Polus. I kiedy wydawało się że kolejne bramki dla Mieszka Gniezno, to kwestia czasu. Gospodarze sobotniego spotkania kontrolnego zdobyli dwa następne gole prowadząc w tym momencie już 4:1. Najpierw golkipera biało-niebieskich Patryka Szafrana pokonał w 24 minucie Jakub Solecki a w 31 minucie czwartą bramkę dla Unii Wapno zdobył Marcin Seidel. W 33 minucie podopieczni Przemysława Urbaniaka, zdobyli drugiego gola w pierwszej części mieczu zmniejszając nią ponownie prowadzenie gospodarzy do 4:2. Podyktowany rzut karny na bramkę w zespole Mieszka-Gniezno, zamienił Łukasz Mokrzycki. Wynik końcowy jednakże pierwszych czterdziestu pięciu minut 5:2 ustalili piłkarze Unii Wapno, po golu zdobytym w 35 minucie przez Jakuba Soleckiego. Po zmianie stron gnieźnianie w 70 minucie zdobyli trzeciego gola, jak się później okazało ostatniego w sobotnim meczu kontrolnym. Tym razem na listę strzelców w zespole z grodu Lecha wpisał się Mikołaj Zawadka. Ostatecznie sobotni sparing zakończył się porażką Mieszka Gniezno z zespołem Unii Wapno w stosunku 5:2, chociaż gospodarze w drugiej połowie mogli zdobyć szóstą bramkę gdyby Marcin Seidel, wykorzystał podyktowany rzut karny na korzyść gospodarzy.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Robert Pepliński, Łukasz Mokrzycki,  Jakub Miemietz, Mikołaj Zawadka, Dariusz Urbaniak, Wojciech Gąsiorowski, Karol Karasiewicz, Alan Polus, Daniel Szymański, Dawid Łucki – na zmiany Miłosz Świstowski i Bojarski.

Było to ostatnie spotkanie kontrolne tego lata w ramach przygotowań do zmagań ligowych w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej. W najbliższą sobotę 9 sierpnia zespół Mieszka Gniezno, czeka inauguracja rozgrywek czwartoligowych, w której biało-niebiescy na własnym boisku przy ulicy Strumykowej o godzinie 16.00 podejmować będą Lubuszanina Trzciankę.