W pierwszym meczu rundy rewanżowej Mieszko Gniezno przegrywa w Trzciance

2014-11-16

Piłkarze Mieszko Gniezno, nadal nie mogą przerwać trwającej od czterech spotkań passy porażek z rzędu w rozgrywkach IV ligi grupy północnej.

W pierwszym spotkaniu z dwóch zaplanowanych przez wydział gier WZPN w Poznaniu, awansem z rundy rewanżowej podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego za przeciwnika mięli w meczu wyjazdowym w sobotę 15 listopada wicelidera tabeli zespół Lubuszanina Trzcianki. Najwierniejsi kibice Mieszko Gniezno, przed tym spotkaniem mięli nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku przez mieszkowców w  Trzciance oraz tego że passa porażek w końcu się skończy. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż spotkanie po dość wyrównanym jego przebiegu niestety zakończyło się kolejną porażką mieszkowców w stosunku 0:1. Wynik sobotniego meczu został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Jedynego gola w całym spotkaniu na wagę trzech punktów oraz zwycięstwa drużyna z Trzcianki zdobyła w 19. minucie. Bramkarza Mieszko Gniezno – Patryka Szafrana w zamieszaniu w jego polu karnym pokonał Krystian Surma, który piłkę w jego bramce  umieścił z najbliższej odległości. Wynik meczu w Trzciance pomiędzy miejscowym Lubuszaninem a Mieszkiem Gniezno, niestety nie uległ już zmianie chociaż podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, mieli okazję do zdobyci gola a co za tym idzie doprowadzenia do remisu w meczu. W pierwszej połowie szansy w pokonaniu bramkarza gospodarzy między innymi w zespole Mieszko Gniezno zmarnował w 25 oraz 33 minucie Andrzej Stefański, którego strzały z 18. metra z wykonywanego rzutu wolnego oraz następnie z 14. metra zdołał wybronić bramkarz miejscowych Tomasz Morawski. W drugiej części meczu natomiast po strzale w wykonaniu Daniela Szymańskiego w 60 minucie uderzoną piłkę z 5. metra zdołał wybić z linie bramkowej jeden z obrońców gospodarzy przez co uratował on swój zespół od utraty gola. W drugich czterdziestu pięciu minutach meczu jeszcze okazje w pokonaniu bramkarza z Trzcianki mieli między innymi: Alan Polus, Mikołaj Zawadka oraz Damian Garstka. Jednakże strzały w wykonaniu wyżej wymienionych mieszkowców albo padały łupem golkipera gospodarzy albo też były zastopowywane przez obrońców z Trzcianki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Mieszko Gniezno, w stosunku 0:1, przez co zespół z grodu Lecha zapisał na swoim koncie piątą porażkę już z rzędu.

Skład Mieszko Gniezno: Patryk Szafran, Damian Garstka, Dawid Urbaniak, Krzysztof Urbaniak, Mikołaj Zawadka, Patryk Kryszak, Marcin Nowak, Wojciech Gąsiorowski, Alan Polus, Karol Karasiewicz (46’ Daniel Szymański), Andrzej Stefański

Ostatnie spotkanie tej jesieni a zarazem drugi mecz awansem z rundy wiosennej zespół Mieszko Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 22 października. Tego dnia biało-niebiescy na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, będą podejmowali zespół Leśniaka Margonin.

Wyniki 16 kolejki - 15-16 listopada

1920 Mosina                     0-4     Zjednoczeni Trzemeszno
1922 Lechia Kostrzyn     4-2     Wełna Skoki
GKS Dopiewo                  2-0     Warta Międzychód
Grom Plewiska                2-1     Sparta Szamotuły
Huragan Pobiedziska      -     Sparta Oborniki                 16 listopada, 13:00
Iskra Szydłowo                 5-1     Płomień Przyprostynia
Leśnik Margonin              2-1     Pelikan Niechanowo
Lubuszanin Trzcianka     1-0     Mieszko Gniezno