W pierwszym meczu u siebie FAS KS Fałkowo deklasuje rywala!

2020-08-23

Drugie okazałe zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy 3 odnotował na swoim koncie beniaminek tej klasy piłkarskiej FAS KS Fałkowo.

Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie wyjazdowym fałkowian w z ekipą Poznania FC w stosunku 7:2. Przyszedł czas na pierwsze spotkanie inauguracyjne nowy sezon przez ekipę FAS KS Fałkowo na swoim trenie i przed własną publicznością. W meczu, do którego doszło w niedzielę 23 sierpnia w samo południe podopieczni grającego trenera Oskara Włodarczyka podejmowali zespół Pogromu Luboń. Inauguracje nowego sezonu przed własną publicznością fałkowianie mogą zaliczyć na piątkę z plusem gdyż spotkanie wygrali zdecydowanie gromiąc zespół z Lubonia aż 8:0.

Ostre strzelanie w ekipie FAS KS Fałkowo, rozpoczął w 4 minucie Patryk Cegielski, który pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Maurycym Szumiński, Od 10 minuty goście musieli grać a dziesiątkę, gdyż po brutalnym faulu na Mikołaju Kidawie jeden z piłkarzy Lubonia ujrzał bezpośrednio czerwoną kartkę w wyniku czego musiał on opuścić plac gry. Brak zawodnika w szeregach gości w pełni wykorzystali gospodarze aplikując mu do końca pierwszej części meczu jeszcze dwa gole. I tak w 20 minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych z najbliższej odległości piłkę do bramki swojego rywala wpakował Łukasz Częstochowski podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Wynik zaś pierwszej połowy na 3:0 dla FAS KS Fałkowo, ustalił w 43 minucie Hubert Rogowski. Po zmianie stron nadal na boisku dominowali zdecydowanie gospodarze co przełożyło się na kolejne zdobycze bramkowe. I tak w 50 minucie czwartą bramkę dla fałkowian zdobył Maurycy Szumiński, siedem minut później FAS KS Fałkowo prowadził już 5:0 po golu zdobytym przez Piotra Włodarczaka. Ostatnie trzy zdobyte bramki to popis strzelecki Maurycego Szumińskiego. Najpierw zawodnik FAS KS Fałkowo, szóstą bramkę dla swojej drużyny zdobył w 66 minucie kolejną sześć minut później a ostatnią trzecią, którą to ustalił wynik końcowy spotkania na 8:0 dla fałkowian zdobył w 78 minucie. Co do gości z Lubonia, to że przegrali mecz tak wysoko to był najmniejszy wymiar kary dla nich. To na dodatek kończyli go w ósemkę gdyż po wcześniejszej czerwonej kartce z pierwszej połowy dwie kolejne zawodnicy tej drużyny ujrzeli już w drugiej części niedzielnego meczu.

A już a najbliższą w niedzielę 30 sierpnia zespół FAS KS Fałkowo rozegra kolejny swój mecz mistrzowski. W Brzeźnie o godzinie 11.00 ekipa z Fałkowa będzie podejmowana przez miejscowego Maratończyka. Nim jednak dojdzie do niedzielnego meczu wcześniej fałkowianie w środę 26 sierpnia o godzinie 18.00 na własnym boisku w ramach drugiej rundy finału Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej podejmować będzie ekipę AVI Kamionki.

Skład FAS KS Fałkowo:  Daniel Walaszczyk, Adrian Pokój, Mikołaj Kidawa, Maurycy Szumiński, Filip Sadowczyk, Hubert Rogowski, Oskar Włodarczyk, Patryk Cegielski, Piotr Włodarczak, Łukasz Częstochowski, Dariusz Borowik.

Skład rezerwowy: Artem Zakharov, Hubert Beszterda, Jonasz Dudek, Adrian Fiebig, Kacper Fiebig