W powiecie gnieźnieńskim też w piłkę kopali!

2018-05-07

W miniony weekend 5-6 maja zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód oraz klasie A i B grupie 1 walczyli o kolejne punkty w siódmej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

Jakie wyniki nasze zespoły osiągnęły, które drużyny cieszył się z kompletu punktów a które zespoły schodził z placu gry pokonany już informujemy.

Poznańska Klasa Okręgowa grupa Wschód

Vitcovia Witkowo - Wielkopolska Komorniki 3:4

W sobotę 5 maja zespół Vitcovi Witkowo w ramach siódmej kolejki poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód podejmowali na własnym trenie zespół Wielkopolska Komorniki. Mimo że faworytem meczu byli miejscowi to jednak podopieczni Stanisława Drozdy doznali zaskakującej porażki przegrywając spotkanie 3:4. Po tej porażce Vitcovia Witkowo w ligowej nadal plasuje się na czwartej pozycji.

Kolejne spotkanie:
Luboński KS - Vitcovia Witkowo 12 maja – godz. 16.00

Poznańska klasa A grupa 1

Phytopharm Klęka - Lechita Kłecko 3:1

W przysłowiową kratkę grają w rundzie wiosennej poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Lechity. Po ostatniej wygranej na własnym trenie z ekipą Juranda Koziegłowy w stosunku 2:0, na kolejny mecz zespół  w niedzielę 6 maja udał się do Klęki gdzie próbował powalczyć o komplet punktów z miejscowym zespołem Phytopharmu. Mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy to jednak zespół z Klęki mecz w drugiej części rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Lechitę Kłecko w stosunku 1:3. Po  tej porażce zespół Lechity Kłecko, w ligowej tabeli plasuje się na ósmym miejscu.

Kolejny mecz:
Lechita Kłecko - Czarni Czerniejewo 12 maja – godz. 14:00

Poznańska klasa B grupa 1

Minionego weekendu do udanych niestety nie zaliczą trzy zespoły występujące w rozgrywkach poznańskiej  klasy B grupy 1 z powiatu gnieźnieńskiego czyli Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie. Wszystkie zespoły bowiem doznały w siódmej kolejce ligowej porażek.

Lider Szczytniki Czerniejewskie - KS Uchorowo 0:4

Kolejną porażkę na swoim koncie w rozgrywkach rundy wiosennej  poznańskiej klasie B grupie pierwszej zapisali na swoim koncie piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich. Tym razem zespół Szczytnik Czerniejewskich, musiał uznać w meczu wyjazdowym wyższość ekipy KS Uchorowo przegrywając spotkanie 4:0.

Kolejny mecze:
KS Łopuchowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie 12 maja – godz. 16:00

LKS Kicin - Fara Pelikan Żydowo 2:1

Po dwóch zwycięstwach z rzędu zespół Fary Pelikan Żydowo, nie potrzymał dobrej passy i w niedzielę 6 maja uległ w Kicinie miejscowemu LKS-owi w stosunku 2:1 mimo że do przerwy był wynik remisowy 1:1. O porażce Fary Pelikan Żydowo, w niedzielnym meczu zadecydowała druga część spotkania a zwłaszcza jej ostatnia minuta doliczonego czasu gry, w którym to gospodarze zdobyli gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Gola dla żydowian w niedzielnym spotkaniu zdobył Maciej Nowicki.

Fara Pelikan Żydowo - LKS Lipa 12 maja – godz. 16:00

Wełnianka Kiszkowo - Meblorz Swarzędz 1:6

Bez punktów nadal niestety pozostają w rozgrywkach rundy wiosennej  poznańskiej klasie B grupie pierwszej piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Szóstej porażki z rzędu zespół z z Kiszkowa, doznał w niedzielne popołudnia 6 maja przegrywając spotkanie na własnym trenie z  ekipą Meblorza Swarzędz w stosunku 6:1. Tak wysoka porażka zespołu z Kiszkowa to w głównej mierze kontrowersyjne sędziowanie spotkania przez arbitra głównego, który w przeciągu dziesięciu ostatnich minut spotkania podyktował przy stanie 3:0 dla gości kolejno trzy rzuty karne na ich korzyść czyli ustrzelił przysłowiowego hat tricka. Te właśnie decyzje zamienione na gole ostatecznie podcięły skrzydła kiszkowiano, którzy przegrali mecz dość wyrównany zdecydowanie w stosunku 1:6. Gola honorowego w zespole Wełnianki po podaniu Łukasza Jałoszyńskiego na swoim końce zapisał Sebastian Żelazny.

Antares Zalasewo - Wełnianka Kiszkowo 13 maja -  godz. 12:00

Kolejka 20 - 5-6 maja

Pauza: Antares Zalasewo.

LKS Lipa - Błękitni Owińska 1:2
GKS Gułtowy - Rożnovia Rożnowo 3:1
Jadwiżański KS Poznań - KS Łopuchowo 0:3