W powiecie gnieźnieńskim w B klasie w piłkę kopali

2018-09-24

W miniony weekend 22-23 września cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1- Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo , WKS Owieczki oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie walczyły o kolejne punkty mistrzowskie w trwającym sezonie 2018/2019..

Zespoły z naszego powiatu występów swoich nie zaliczą do udanych gdyż wszystkie trzy drużyny z placu gry schodziły niestety pokonane a tylko jednej udało się zakończyć swój mecz zwycięstwem.

KS Strzeszyn - Lider Szczytniki Czerniejewskie 1:0

Zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie na mecz szóstej kolejki ligowej udał się do Strzeszyna gdzie był podejmowany w niedzielę 23 września przez miejscowy zespół Klubu Sportowego. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka spotkanie wygrali 1:0 po zwycięskiej bramce już w 2 minucie. Bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Borkiewicz. Podopieczni Ireneusza Furmaniaka mieli w niedzielnym meczu szansę na podwyższenia swojego prowadzenia lecz  zawodziła uch w decydujących momentach skuteczność strzelecka.

Kolejny mecz Lidera Szczytniki Czerniejewskie:

Lider Szczytniki Czerniejewskie - UKS Śrem

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewski: Łukasz Krukowski, Marcin Rozum (77'Przemysław Gronek), Marek Zamiatała, Jacek Sadecki, Mikołaj Bartkowiak, Bartłomiej Borkowicz, Damian Domaszewski (70'Michał Pokorzyński), Piotr Grześkowiak (86'Przemysław Jacek), Dominik Kierzek, Dawid Kierzek, Łukasz Krukowski, Sławomir Stefaniak

Fara Pelikan Żydowo - KS Uchorowo 0:2

Grająca w kartkę w rundzie jesiennej drużyna Fary Pelikan Żydowo w szóstej kolejce rundy jesiennej sezonu 2018/2019  na własnym terenie w sobotę 22 września podejmowała zespół KS Uchorowo. Żydowianie podobnie jak Lider Szczytniki Czerniejewskie musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając z nim w stosunku 0:2. Dwie bramki na swoim koncie dla KS Uchorowa zapisał Krzysztof Kutzner w 78 minucie oraz 88 minucie.

Kolejny mecz Fary Pelikan Niechanowo:

Orły Plewiska -Fara Pelikan Żydowo

Skład Fary Pelikan Niechanowo: Dawid Gąciarz, Damian Pankowski (70'Mateusz Sypniewski), Nazar Tsepko, Karol Kowalski (65'Jakub Majewski), Marcin Maciejewski, Adam Macioszek (87'Danis Raczak ), Krystian Małecki, Maciej Nowicki, Dawid Rożewski, Bartosz Wejerowski, Marcin Wiśniewski (75'Dawid Gierałka)

Wełnianka Kiszkowo – Odlew Poznań 3:0

Drugie zwycięstwo z rzędu co można uznać bardzo dobrą metamorfozą zapisali piłkarze Wełnianki Kiszkowo. W niedzielę 23 września kiszkowianie z kwitkiem dom domu odprawili zespół Odlewu Poznań pokonując go gładko 3:0. Dwie bramki po których to kiszkowianie prowadzili do przerwy 2:0 zdobyli Szymon Burgiel pokonując golkipera gości w 28 minucie oraz 39 minucie. Trzecią bramkę na wagę zwycięstwa w ekipie Wełnianki zapisał na swoim koncie w 78 minucie Maciej Występski.

Kolejny mecz Wełnianki Kiszkowo:

Maratończyk Brzeźno - Wełnianka Kiszkowo  30 września – godz. 14:00

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Dariusz Walenciak, Szymon Burgiel, Łukasz Jałoszyński (85'Jakub Smolny), Jakub Magda (80'Szymon Jackowiak), Adrian Olszewski,  Kacper Ostojewski, Hubert Todorowski (70'Paweł KIjawski), Daniel Wojnowski (60'Hubert Starczewski), Bartłomiej Występski, Maciej Występski

WKS Owieczki – Maratończyk Brzeźno 1:2

Pełen komplet punktów po wcześniejszym remisie oraz czterech zwycięstwach z rzędu stracili piłkarze WKS Owieczki. W niedzielę 23 września podopieczni Mateusza Ciesielskiego ulegli niespodziewanie na własnym trenie drużynie Maratończyka Brzeźno. W stosunku 2:1. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli w35 minucie po bramce Makowskiego. Drugą bramkę na swoim koncie goście zapisali w 53 minucie po samobójczym golu piłkarza gospodarzy Łukasza Szewczyka i w tym momencie było już 2:0 dla Brzeźna. Gospodarze na stracone dwa gole odpowiedzieli zaledwie jednym zdobytym przez Stefana Grzechowiak i mecz zakończył się porażką WKS Owieczki.