W Siedleczku pobiegli do nocy

2022-08-20

W piętek, 19 sierpnia, w Siedleczku rozegrany został II Bieg do Nocy. Niemal 150 zawodniczek i zawodników rywalizowało na dystansie 5 km. Trasa wiodła głównie szutrowymi i piaszczystymi ścieżkami na południowo-zachodnich obrzeżach Lasów Czerniejewskich.

Dodatkowym utrudnieniem były oczywiście ciemności szczególnie intensywne na leśnych fragmentach trasy, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Każdy z zawodników otrzymał ledową „czołówkę” , a strażacy doświetlali trasę w newralgicznych punktach. Mimo, że start wyznaczony został na godzinę 21, to upał był niemal trzydziestostopniowy, co także utrudniało osiąganie dobrych rezultatów. W założeniu organizatorów impreza miała jednak dostarczyć przede wszystkim niecodziennych wrażeń biegaczom i rzeczywiście tak było. Zmagania wygrał  Adrian Drews z Popowa  (18:08), przed Radosławem Plucińskim ze Swarzędza (18:15) i Damianem Mikołajczakiem z Gądek (18:45). Wśród kobiet triumfowała Karolina Bielecka z Michałowa (20:29) przed swoją siostrą  (20:50) i Małgorzatą Bider z Opatówka (23:59). Oprócz klasyfikacji generalnej nagrodzeni zostali także najlepsi reprezentanci gminy Kostrzyn .