W sobotę III Gnieźnieński Bieg Niepodległości

2017-11-09

Już w najbliższą sobotę,11 listopada, odbędzie się w Gnieźnie kolejna interesująca impreza biegowa. Tym razem, trzeci rok z rzędu, biegacze aktywnie uczczą Święto Niepodległości pokonując trasę o długości 11 km.

Start do biegu nastąpi o g. 11.11 w okolicach pomnika Bolesława Chrobrego. Uczestnicy będą mieli o pokonania dwa okrążenia trasy biegnącej ulicami: Wawrzyńca, Słomianka, Jeziorna, wokół jeziora Jelonek, Jeziorna, Czysta, Wawrzyńca, Stroma, Warszawska, Mickiewicza, Mieszka I, Krzywe Koło, Grzybowa, Jana, Świętokrzyska, Żuławy, Seminaryjna, Wojciecha, Tumska . Biegacze wystartują w jednakowych koszulkach z rozetką z godłem, które otrzymają w pakietach startowych. 

 

Na mecie wyznaczonej na gnieźnieńskim Rynku wszyscy otrzymają także okolicznościowe medale:

 

 

Pierwsi zawodnicy pojawią się na gnieźnieńskim Rynku ok. 11.40. Wszystkich kibiców zachęcamy jednak do dopingu wzdłuż całej trasy.

 

Kierowców informujemy, że znaczna część centrum miasta będzie wyłączona z ruchu w godzinach 11-13. Zachęcamy zatem do spacerów i dopingu. Dobrze byłoby, aby kibice zabrali ze sobą barwy narodowe i w ten sposób także włączyli się  w aktywne ochodzenie Święta NIepodległości. 

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,w-sobote-iii-gnieznienski-bieg-niepodleglosci.html