W sobotę Mieszko podejmuje Olimpię Koło

2022-03-17

Po dwóch z rzędu wyjazdowych spotkaniach z rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2021/2022 seniorzy Mieszka Gniezno wreszcie zaprezentują się własnej publiczności.

W sobotę 19 marca na inauguracje rundy rewanżowej podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w ramach 22 kolejki ligowej trwającego sezonu 2021/2022 podejmą na własnym boisku przy ulicy Strumykowej 8 i przed swoją publicznością zespół Olimpii Koło. Obie drużyny miały już okazję walczyć o punkty w zmaganiach czwartoligowych a było to jesienią 2021 w rundzie sezonu zasadniczego. Przypomnijmy iż wtedy górą okazali się mieszkowcy, którzy w meczu 3 kolejki ligowej w dniu 14 sierpnia 2021 roku do którego doszło w Kole ograli miejscowa Olimpię na własnym terenie 2:0. Pierwsza bramka w tamtym meczu padła w 21 minucie pierwszej połowy a zdobył ją dla biało-niebieskich Tomasz Kaźmierczak. Druga bramka, którą to został ustalony wynik końcowy meczu 2:0 dla Mieszka Gniezno, została zdobyta już w drugiej połowie w 73 minucie a autorem jej okazał się Miłosz Brylewski, pokonując bramkarza gospodarzy z egzekwowanego rzutu wolnego z odległości około 30 metra. A jak będzie w rewanżowym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami czy zespół Mieszka Gniezno, po raz drugi pokona w trwającym sezonie 2021/2022 Olimpię Koło tym razem na własnym trenie przekonamy się już niebawem.

Faworytem sobotniego spotkania niewątpliwie jest lider tabeli czyli zespół seniorów Mieszka Gniezno, który przed tym spotkaniem legitymuje się zdobytymi 42 punktami wywalczonymi po 13 zwycięstwach, 3 remisach i 4 porażkach oraz mający zdobytych 47 goli i straconych zaledwie 26 bramek. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie czy podopieczni Przemysław Urbaniaka, pójdą z przysłowiowym cisem po zdecydowanym zwycięstwie w drugiej kolejce rundy rewanżowej kiedy to w Szydłowie wypunktowali miejscową Iskrę wygrywając z nią aż 7:1, przy wcześniejszej wyjazdowej porażce w Swarzędzu z miejscową Unią w stosunku 3:0. I sobotnie spotkanie będą chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wszystko na to wskazuje że właśnie do takiego scenariusza w wykonaniu gnieźnian może dojść. Warunkiem tego musi być to iż szkoleniowiec Mieszka Gniezno, będzie miał w sobotnim meczu do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Na tą chwilę nic nie wskazuje na to że tak nie będzie gdyż z obozu Mieszka Gniezno, nie dochodzą nas informacje ażeby jakiś zawodnik był kontuzjowany lub żeby nie zagrał w meczu z powodu wykluczającym go za otrzymane żółte kartki. Jak z tego wynika biało-niebiescy z pewnością po sobotnim meczu będą chcieli swój stosunek zdobytych  punktów w ligowej tabeli powiększyć o kolejne trzy odprawiając zespół Olimpii Koło do domu z kwitkiem.  Czy tak się stanie i czy to mieszkowcy po sobotniej potyczce piłkarskiej z boiska będą schodzić jako zwycięscy przekonamy się już niedługo.

Co do sobotniego rywala Mieszka Gniezno, to należy zdawać sobie sprawię że mecz z pewnością nie będzie należał do tych z łatwych z Olimpią Koło. Podopieczni Łukasza Kujawy, mimo że zajmują obecnie odległą pozycje w ligowej tabeli bo 13 z zdobytymi w 21 meczach 27 punktami wywalczonymi po 8 zwycięstwach, 3 remisach i 9 porażkach i legitymujący się 24 golami zdobytymi i 26 bramkami straconymi z pewnością tanio skóry w Gnieźnie nie sprzedadzą i będą chcieli uzyskać jak najlepszy wynik. W tym miejscu należy zauważyć iż Olimpia Koło, rundę rewanżową sezonu 2021/2022 rozpoczęła z całkiem niezłym skutkiem Zespół z Koła wzmocniony w przerwie zimowej czteroma nowymi piłkarzami a mianowicie Marcelem Woszczyńskim (powrót z wypożyczenia Górnik Konin), Adrianem Góreckim (LKS Ślesin), Wiktorem Kołodziejem (Warta Poznań i Michałem Śmigielskim (MKS Olimpia Koło II) w pierwszych dwóch meczach zainkasował cztery punkty. Olimpia Koło bowiem w meczu inauguracyjnym rundę rewanżową pokonał na wyjeździe Górnika Konin w stosunku 2:0 by w drugim meczu bezbramkowo zremisować również u siebie z bardzo wymagającym przeciwnikiem jakim jest zespół Nielby Wągrowiec. Jak z tego wynika zapowiada się nam całkiem niezłe widowisko piłkarskie w wykonaniu obu zespołów. A która z drużyn szalę zwycięstwa przechyli na swoją korzyść przekonamy się o tym niebawem.

Sobotnie spotkanie 19 marca, którego początek zaplanowano na godzinę 14.00 poprowadzi trójka sędziowska  Sebastian Lorek (Rawicz), Łukasz Chumski (Kościan) oraz Norbert Brzoski (Pogorzela).

Na koniec należy nadmienić iż Miejski Klub Sportowy ,,Mieszko” Gniezno, zdecydował się przed sobotnim meczem z Olimpią Koło na szlachetny gest. Wszystkie bowiem środki pieniężne ze sprzedaży biletów na sobotnie spotkanie piłkarskie zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Taką informację Klub zamieścił  w środę 16 marca na swoim klubowym facebooku.

Zestaw par 22 kolejki - 19-20 marca

Pauza: Centra Ostrów Wielkopolski.

Unia Swarzędz - Iskra Szydłowo     19 marca, 13:00
Mieszko Gniezno     - Olimpia Koło     19 marca, 14:00
Nielba Wągrowiec - Huragan Pobiedziska     19 marca, 14:00
Górnik Konin - SKP Słupca     19 marca, 15:00
Victoria Września     - Victoria Ostrzeszów     19 marca, 15:00
Polonia 1908 Marcinki Kępno     - Korona Piaski     19 marca, 14:00