W święto pracy w powiecie gnieźnieńskim w piłkę też kopali!

2018-05-02

We wtorek 1 maja zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód oraz klasie A i B grupie 1 walczyli o kolejne punkty w szóstej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

Jakie wyniki nasze zespoły osiągnęły, które drużyny cieszył się z kompletu punktów a które zespoły schodził z placu gry pokonany już informujemy.

Poznańska Klasa Okręgowa grupa Wschód

SKS 13 Poznań - Vitcovia Witkowo 3:0

We wtorek 1 maja zespół Vitcovii Witkowo, udał się na kolejne swoje spotkanie mistrzowskie do Poznania ażeby tam powalczyć o punkty z miejscową ekipę SKS 13. Spotkanie dla podopiecznych Stanisława Drozdy, zakończyło się niestety porażką . SKS 13 Poznań bowiem pokonała zespół z Witkowa gładko 3:0. Po tej porażce oraz wcześniejszym remisie 1:1 z ekipą TPS Winogrady (Poznań), pozycja Vitcovii Witkowo w ligowej nie uległa zmianie gdyż nadal plasuje się ona na czwartej pozycji.

Kolejne spotkanie:
Vitcovia Witkowo  - Wielkopolska Komorniki 5 maja – godz. 16:00

Luboński KS - Zjednoczeni Trzemeszno 0:2

Bez żadnych problemów kolejny komplet punktów na swoim koncie zainkasował w zakończonej 19 kolejce rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Lider tabeli we wtorek 1maja pokonał w meczu wyjazdowym ekipę Lubońskiego KS w stosunku 2:0. Była to już piąta wygrana Zjednoczonych Trzemeszno w trwającej rundzie wiosennej przy jednej porażce.

Zjednoczeni Trzemeszno -Kłos Zaniemyśl 5 maja –godz. 17:00

Poznańska klasa A grupa 1

Lechita Kłecko - Jurand Koziegłowy 2:0

Bardzo cenne zwycięstwo w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 we wtorek 1 maja odnieśli na własnym trenie piłkarze Lechity Kłecko, którzy u siebie podejmowali ekipę Juranda Koziegłowy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kłecczan w stosunku 2:0 do przerwy było 1:0. Bramkę na swoim koncie w pierwszej połowie zapisał Piotr Saskowski a drugą zdobył w drugiej połowie Kacper Serwatka.

Kolejny mecz:
Phytopharm Klęka - Lechita Kłecko 6 maja –godz. 13:00

Poznańska klasa B grupa 1

Lider Szczytniki  Czerniejewskie  - Błękitni Owińska 1:2

Bez punktów niestety nadal pozostają w rozgrywkach rundy wiosennej  poznańskiej klasie B grupie pierwszej piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich. Szóstej porażki z rzędu zespół z Szczytnik Czerniejewskich, doznał we wtorek 1 maja przegrywając spotkanie na własnym trenie z  ekipą Rożnovią Rożnewo w stosunku 3:1.

Kolejny mecze:
Lider Szczytniki Czerniejewskie - KS Uchorowo 5 maja – godz. 17:00

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Fara Pelikan Żydowo - 28 kwietnia – godz.  16:00

Fara Pelikan Żydowo -  GKS Gułtowy 1:0

Drugie zwycięstwo z rzędu na swoim koncie w przeciągu trzech dni odnotował zespół Fary Pelikan Żydowo, którzy we wtorek 1 maja podejmował  na własnym terenie zespół GKS Gułtowy. Spotkanie wprawdzie zakończyło się skromnym zwycięstwem Fary Pelikan w stosunku 1:0  lecz ważne jest że komplet punktów pozostał w Żydowie a nie pojechał do ich rywala. Jedyną bramkę, która zapewniła zwycięstwo żydowianą zdobył Marek Sanok w 8 minucie pokonując strzałem z 25. metra golkipera gości.

LKS Kicin - Fara Pelikan Żydowo  6 maja – godz. 14:00

W zakończonej 19 serii poznańskiej klasy B grupy1 przymusową pauzę zaliczyła ekipa Wełnianka Kiszkowo.

Wełnianka Kiszkowo - Meblorz Swarzędz 6 maja, 14:00