W Trzemesznie drużyna Pelikana Niechanowo remisuje w sparingu z Zjednoczonymi

2019-07-28

Czwarty test mecz mają za sobą zawodnicy Pelikana Niechanowo. Tym razem podopieczni Andrzeja Stefańskiego wybrali się w sobotę 27 lipca do Trzemeszna na sparing ze spadkowiczem z IV ligi Zjednoczonymi. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Pelikan przystąpił do tego meczu bardzo osłabiony. Z różnych przyczyn zabrakło Radosława Trybuły, Filipa Kruczyńskiego, Szymona Burgiela, Łukasza Błaszaka, Bartosza Staszewskiego czy kapitana Tomasza Winkla, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją. Pierwsza odsłona to bardzo wyrównana gra z obu stron. W pierwszej fazie meczu to gospodarze stworzyli sobie sytuacje do strzelenie bramki. Dobrze dysponowany jednak był Patryk Szafran, który fenomenalnie wybronił uderzenie oko w oko z Błażejem Matysiakiem. W 29 minucie na prowadzenie wyszedł Pelikan za sprawą Przemka Wiśniewskiego, który dokończył akcję zespołu. Niespełna dwie minuty później mieliśmy remis 1:1, a bramkę strzelił były gracz Pelikana Błażej Matysiak. Jednak przed przerwą to zielono - czarni wyprowadzili jeszcze jeden cios. Grający bardzo dobre zawody Przemek Wiśniewski kapitalnym zagraniem uruchomił z głębi pola Patryka Jarzyńskiego, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. I pelikan Niechanowo na przerwę schodził prowadząc 2:1.

Po zmianie stron drużyną dominującą był zespół Zjednoczonych, a to głównie z powodu utraty przez niechanowian sił i braku odpowiedniej liczby zmian. W 59 minucie Trzemesznianie doprowadzili do wyrównania 2:2, wykorzystując błąd w defensywie Pelikana. Autorem gola okazał się Szymon Meller. W 84 minucie Zjednoczeni wyszli na prowadzenie 3:2 za sprawą bramki zdobytej przez Patryka Różyckiego, Jednak ambitni zawodnicy z Niechanowa, mimo sporego już zmęczenia zdołali doprowadzić do remisu 3:3 w 90 minucie spotkania. Zgranie na "ścianę" Dawida Zamiary do przymierzanego do zespołu Dawida Urbaniaka, który uruchomił prostopadłym zagraniem Andrzeja Stefańskiego. Ten ze stoickim spokojem "położył" bramkarza miejscowych i umieścił piłkę w pustej bramce Zjednoczonych.

Był to bardzo wartościowy sprawdzian formy dla zawodników Andrzeja Stefańskiego. Na tle wyżej notowanego rywala zielono - czarni sporymi fragmentami wyglądali bardzo dobrze. Jak zwykle na tym etapie jest jeszcze sporo mankamentów do poprawy.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Dawid Urbaniak, Hubert Świątnicki (Dawid Kustra), Krzysztof Jackowiak, Jakub Januchowski, Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński, Andrzej Stefański, Maciej Białas, Patryk Jarzyński (Dawid Zamiara).