W tym sezonie liczy się tylko awans !

2016-08-18

W najbliższy weekend 20-21 sierpnia, po okresie przygotowawczym, ruszają rozgrywki w pozostałych klasach piłkarskich. Drużyna MKS „Mieszko” Gniezno, w wyniku reorganizacji III ligi oraz spadku z wielkopolskiej IV ligi , walkę o pierwsze punkty ligowe w nowym sezonie 2016/2017 zainauguruje w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód. Biało-niebiescy pod wodzą nowego trenera Czesława Jakołcewicza, który na ławce trenerskiej zastąpił poprzedniego szkoleniowca gnieźnian Mikołaja Tarczyńskiego, nowy sezon rozpoczną meczem na własnym boisku przy ulicy Strumykowej, podejmując o godzinie 17.00 w sobotę 20 sierpnia zespół Warty Śrem.

Przed pierwszym meczem ligowym gnieźnian przed własną publicznością poprosiliśmy o podsumowanie okresu przygotowawczego zespołu oraz o celach jakie zostały przyjęte, prezesa Miejskiego Klubu Sportowego ,, Mieszko” Gniezno– Macieja Ciesielskiego.  
 
Panie Prezesie okres przygotowań letnich drużyny Mieszko Gniezno, do nowego sezonu 2016/2017 w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej dobiegł końca.  Biało-niebiescy podczas tego okresu rozegrali zaledwie trzy mecze kontrolne z czego 2. zakończyli zwycięstwami a jeden porażką. Pan zdaniem nie było to za mało spotkań kontrolnych ażeby nowy trener mógł mieć pełen obraz przydatności poszczególnych zawodników w drużynie przed zbliżającym się rozgrywkami ligowym. I czy Pana zdaniem okres przygotowawczy zespołu spełnił pokładane w nim założenia? 
 
- Okres przygotowawczy do nowego sezonu 2016/2017 rozpoczęliśmy już w dniu ostatniego meczu ligowego minionych rozgrywek. . Pierwszym zadaniem było zatrudnienie nowego szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem co nam się udało w osobie trenera Czesława Jakołcewicza. Do sztabu trenerskiego dołączył również trener Przemek Urbaniak. Następnie dokonaliśmy selekcji zawodników i rozpoczęliśmy etap wzmocnienia drużyny. Pozyskaliśmy dzięki temu kilku wartościowych graczy. 
Natomiast co do samego cyklu przygotowawczego to sztab szkoleniowy rozpoczął treningi i układanie drużyny według własnej koncepcji. Rozegraliśmy wiele gier wewnętrznych, tak aby optymalnie ustawic poszczególnych graczy na boisku. Rozegraliśmy 3 sparingi i jesteśmy zadowoleni z postępujących efektów. Oczywiście weryfikacja nastąpi już podczas spotkań ligowych i nie ukrywamy, że naszym głównym celem jest awans powrotny do IV ligi.   
 
Okres przygotowawczy pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, do nowego sezonu to nie tylko same treningi i rozgrywanie meczy kontrolnych. To również poszukiwanie nowych zawodników, którzy wzmocnili by siłę rażenia drużyny. Jak wyglądało to w Miejskim Klubie Sportowym ,,Mieszko” Gniezno, kogo zarządowi udało się pozyskać a z kim się rozstano?  
 
- Naszą drużynę opieramy przede wszystkim na własnych wychowankach, jednak aby myśleć  realnie o awansach to wyższych szczebli rozgrywkowych konieczne było pozyskanie zawodników z innych klubów. Do naszej drużyny dołączył m.in. Jacek Kopaniarz z GKS Dopiewo, do treningów powrócił bramkarz Paweł Beser, Karol Purol i Mateusz Francuszkiewicz dołączyli z klubu Nielby Wągrowiec ,z dawnego Pelikana Niechanowo  zawodnicy Damian Garstka
 i Filip Kruczyński. Odeszli natomiast przede wszystkim Andrzej Stefański do Lechii Kostrzyn, niepewna jest również sytuacja zawodnika  Marcina Nowaka.  
 
Przed nami w nadchodzący weekend 20-21 sierpnia inauguracja nowego sezonu w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód. Mieszko Gniezno w sobotę 20 sierpnia podejmować będzie u siebie Wartę Śrem. Czy Pana zdaniem drużynie Mieszko Gniezno, w obecnym składzie uda się urwać swojemu rywalowi przed własną publicznością w pierwszym meczu trzy punkty?
 
- Priorytetem i głównym celem tego sezonu jest awans, tak więc nie interesuje nas nic innego jak wygrywanie każdego spotkania. Oczywiście sport jest nieprzewidywalny co niestety dotknęło nas w minionym sezonie.  Chcemy, żeby nasi młodzi zawodnicy, którym mamy w klubie ponad 400, przypatrywali się grze drużyny seniorów w jak najwyższej lidze.   
 
Na koniec czy chciałby dodać Pan od siebie zachęcając najwierniejszych kibiców Mieszka Gniezna, do tego ażeby licznie odwiedzali stadion gnieźnieński przy ulicy Strumykowej i czynnie dopingowali biało-niebieskich w nowym sezonie 2016/2017?
 
- Wiemy, że dobry wynik sportowy to automatycznie większa liczba kibiców. Ze swojej strony mogę zachęcić do dokonania pierwszego kroku i przyjścia na mecz ligowy seniorów lub drużyn młodzieżowych, a przy okazji zapoznania się z siedzibą Klubu. Naprawdę warto, gdyż atmosfera w Klubie jest bardzo dobra. Można naocznie poczuć atmosferę piłki nożnej, zobaczyć jak młodzi zawodnicy z pełnym zaangażowaniem walczą na boiskach. Wspólnie możemy stworzyć w Gnieźnie naprawdę dobrą atmosferę dla piłki nożnej. Serdecznie zapraszamy. 
 
Prezentujemy skład zespołu Mieszko Gniezno, który o punkty będzie walczył na boiskach poznańskiej klasy okręgowej w sezonie 2016/2017: 
 
Bramkarze: Patryk Szafran, Mikołaj Miczyński, Paweł Beser
 
Obrona: Łukasz Mokrzycki, Krzysztof Jackowik, Wojciech Gąsiorowski, Dawid Urbaniak, Dariusz Urbaniak, Adrian Frańczak, Karol Karasiewicz, Karol Purol, 
 
Pomocnicy: Patryk Kryszak, Maciej Białas, Robert Pepliński, Mikołaj Zawadka, Paweł Siwka, Dawid Połatyński, Jakub Januchowski, Michał Wiśniewski, Radosław Śmigowski, Damian Garstka, Mateusz Francuszkiewicz, Filip Kruczyński, Jakub Hoffman, Marek Sanok
 
Napastnicy: Adam Konieczny, Jacek Kopaniarz, Tomasz Kaźmierczak
 
I Trener – Czesław Jakołczewicz, II Trener – Przemysław Urbański 
 
Przybyli: Jacek Kopaniarz (GKS Dopiewo), Damian Garstka (Pelikan Niechanowo), Filip Kruczyński, Karol Purol, Mateusz Francuskiewicz (Nielba Wągrowiec) 
 
Odeszli:  Andrzej Stefański (1922 Lechia Kostrzyn), Marcin Nowak (nie podjął treningów)
 
Oprócz drużyny Mieszka Gniezno, o punkty ligowe w poznańskiej grupy wschód będą walczyły jeszcze następujące zespoły: Zjednoczeni Trzemeszno, Piast Kobylnica, Orkan Jarosławiec, Kłos Zaniemyśl, Wiara Lecha Poznań, Wielkopolska Komorniki, Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań, TPS Winogrady (Poznań), Concordia Murowana Goślina, Vitcovia Witkowo, Warta Śrem, Pelikan Niechanowo, Orkan Konarzewo i Wełna Rogoźno. 
Mecz jakie zespół Mieszko Gniezno rozegra w rundzie sezonu zasadniczego 2016/2017: 
 
Kolejka: 1 
MIESZKO Gniezno - WARTA Śrem - 2016-08-20 - godz. 17:00
 
Kolejka: 2 – 2016-08-27
Mieszko Gniezno – pauza 
 
Kolejka: 3
MIESZKO Gniezno - PELIKAN Niechanowo - 2016-09-03 – godz.17:00
 
Kolejka: 4
ORKAN Konarzewo - MIESZKO Gniezno - 2016-09-07 – godz. 17:00
 
Kolejka: 5
MIESZKO Gniezno - ZJEDNOCZENI Trzemeszno - 2016-09-10 – godz.16:00
 
Kolejka: 6
PIAST Kobylnica - MIESZKO Gniezno -2016-09-17 – godz. 16:00
 
Kolejka: 7
MIESZKO Gniezno -  ORKAN Jarosławiec -2016-09-24 – godz.16:00
 
Kolejka: 8
KŁOS Zaniemyśl - MIESZKO Gniezno - 2016-10-01 – godz.16:00
 
Kolejka: 9
MIESZKO Gniezno - WEŁNA Rogoźno - 2016-10-08 – godz.16:00
 
Kolejka: 10 
MIESZKO Gniezno - WIARA LECHA Poznań - 2016-10-15- godz.15:00
 
Kolejka: 11
WIELKOPOLSKA Komorniki - MIESZKO Gniezno -2016-10-22 –godz.15:00
 
Kolejka: 12
MIESZKO Gniezno - AP REISSA Poznań - 2016-10-29 – godz.15:00
 
Kolejka: 13
OTPS WINOGRADY Poznań - MIESZKO Gniezno -2016-11-05 - godz.14:00
 
Kolejka: 14 
MIESZKO Gniezno - CONCORDIA Murowana Goślina - 2016-11-11 – godz. 11:00
 
Kolejka: 15
VITCOVIA Witkowo - MIESZKO Gniezno - 2016-11-13 – godz. 13:30
 
Rozmawiał i opracował -  Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,w-tym-sezonie-liczy-sie-tylko-awans-.html