W Wałczu Polacy nie spuszczają z tonu

2022-07-07

Podczas drugiego dnia rozgrywanych w Wałczu I Mistrzostwach Europy w hokeju 5-osobowym seniorów reprezentacja Polski odniosła dwa kolejne zwycięstwa.

Szczególnie pierwszy czwartkowy mecz gospodarzy turnieju mógł podobać się kibicom zgromadzonym na trybunach urokliwie położonego stadionu Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Polacy zmierzyli się  z  reprezentacją Ukrainy. Rywale czterokrotnie obejmowali prowadzenie, a podopieczni trenera Dariusza Rachwalskiego doprowadzali do wyrównania pod koniec pierwszej połowy przejęli jednak inicjatywę prowadząc do przerwy 5:4. Druga część meczu toczyła się już raczej pod dyktando Biało-Czerwonych, którzy ostatecznie zwyciężyli 8:5. W drugim spotkaniu Polacy rozgromili wyraźnego outsidera mistrzostw - zespół Armenii 36:0. W tabeli grupy A na prowadzeniu Belgia przed Polską. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w ostatnim meczu fazy grupowej w piątek o g. 19. Wcześniej Polacy zagrają z Cyprem, a Belgowie z Ukrainą. W grupie B na razie bez straty punktu Holandia i Austria.

W rozgrywanych równolegle w Bazylei   mistrzostwach Europy U-16 młodzi Polacy zremisowali z Chorwacją 5:5 i przegrali z Austrią 3:9 tracąc praktycznie szanse na medal. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest drużyna narodowa juniorek młodszych, która wysoko pokonała w czwartek Gruzję 25:0 i w piątkowym ćwierćfinale zmierzą się ze Szwajcarią.