W Żydowie zagrali na remis

2014-03-30

W pierwszy meczu tej wiosny inaugurującym rozgrywki w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie B grupie B w Żydowie w niedziele 30 marca miejscowa fara Pelikan Żydowo zmierzyła się z bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli po rundzie jesiennej zespołem Phytopharmu Klęka. Spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli.

O meczu, który nie należał do porywającego widowiska piłkarskiego gdyż walka o piłkę najczęściej toczyła się w środkowej części boiska a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Z wyjątkiem drugiej połowy spotkania, w której to goście mogli zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, lecz na przeszkodzie do tego celu stanął im golkiper z Żydowa - Dariusz Giszczyński, ratując swój zespół trzykrotnie od utraty gola w sytuacji sam na sam z zawodnikami z Klęki. W wyniku nie zdobytej bramki zarówno przez zespół z Żydowa oraz Klęki w przeciągu 90-ciu minut meczu, potyczka piłkarska pomiędzy obiema zespołami zakończyła się nie rozstrzygnięta a co za tym idzie rezultatem bezbramkowym i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Kolejnym przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo w meczu wyjazdowym w sobotę 5 kwietnia o godzinie 14.00 będzie zespół Meblarza Swarzędz.

Skład fary Pelikan Żydowo:  Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek, Łukasz Nowicki, Przemysława Różański, Marcin Wiśniewski, Karol Stein, Krystian Małecki, Dawid Małecki, Maciej Nowacki, Dawid Kobielski – rezerwowi Sławomir Stefaniak, Przemysław Gronek, Dawid Sowiński

Wyniki 12 kolejki - 29-30 marca
Avia Kamionki     2-3     Antares Zalasewo
Clescevia Kleszczewo     2-0     Wełnianka Kiszkowo
Fara Pelikan Żydowo     0-0     Phytopharm Klęka
GKS Gułtowy     0-3     Meblorz Swarzędz
Jurand Koziegłowy     0-0     Lotnik-1997 Poznań
Kłos II Zaniemyśl     2-1     KSGB Manieczki