Walka do samego końca zakończona zwycięstwem koszykarzy z Gniezna!

2018-03-11

Bardzo udanie zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2017/2018 w rozgrywkach 2 ligi PZKosz koszykarze zespołu seniorów Sklep Polski MKK Gniezno.

Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie gnieźnian w przedostatnim meczu rundy rewanżowej w Olsztynie nad tamtejszym Stomilem w stosunku 97:68. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, na ostatnie spotkanie w rundzie sezonu zasadniczego 2017/2018, udali się w sobotę 10 marca do Inowrocławia gdzie o punkty walczyli z miejscową ekipą Domina. Mimo że faworytem sobotniego meczu byli gospodarze to jednak gnieźnianie to po zakończonym spotkaniu cieszyli się z zwycięstwa wywalczonego dziewiętnastoma punktami 81:62. Początek meczu w Inowrocławiu pomiędzy tamtejszym Dominem a Sklepem Polskim MKK Gniezno, nie zapowiadał że to podopiecznym Arkadiusza Konowalskiego uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po ośmiu minutach bowiem pierwszej kwarty to gospodzie prowadzili z gnieźnianami 7:2 i mimo pogoni za wynikiem zakończyła się ona jedno punktową porażką dla gnieźnian 15:16. W kolejnych kwartach sobotniego meczu do czego przyzwyczaili nasz koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski, włączyli oni przysłowiowy ,,drugi bieg” co dało to już efekt w drugiej kwarcie, którą wygrali 27:21 i na przerwę schodzili prowadząc 42:37. Po przerwie podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, nie zwalniali tępa w zdobywaniu punktów. Trzecią kwartę po zaciętej walce gnieźnianie wygrali 22:15 a ostatnią czwartą 17:10 co w końcowym obrachunku dało im zwycięstwo w całym meczu 81:62. Trzeba przyznać że koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, końcówkę rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 mieli imponując gdyż pięć meczy z rzędu kończyli zwycięstwami. Oprócz sobotniej wygranej w Inowrocławiu, gnieźnianie pokonali jeszcze w meczu zaległym jak i rewanżowym zespół Stomilu Olsztyn, na własnym trenie ograli Gryf Goleniów oraz na wyjeździe pokonali Biofarm Basket Suchy Las.

Domino Inowrocław – Sklep Polski MKK 62-81 (16-16, 21-27, 15-22, 10-17)

Punkty dla Sklep Polski MKK: Emil Rau - 21,Daniel Kotwasiński - 13, Filip Andrzejewski -10, Marek Sobkowiak - 8, Karol Tyborowski i Dariusz Dobrzycki po 7, Piotr Golasiński - 6, Wojciech Pawełczyk - 4, Michał Szydłowski - 3, Szymon Budnikowski -2.