Wartościowy remis stelistek na inaugurację

2017-09-10

W sobotę 9 września pierwszy mecz w nowym sezonie 2017/20188 rozegrały tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno w rozgrywkach I ligi tenisa stołowego. We własnej hali zremisowały z wyżej notowana drużyną AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 5:5.

Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Rozpoczęło się niekorzystnie dla gospodyń. Najpierw Agata Klabińska uległa Joannie Sokołowskiej 0:3, potem Magda Wysocka po mądrej i dojrzałej taktycznie grze pokonała Karolinę Łada 3:0. W kolejnej grze zastępująca Monikę Jacek najmłodsza zawodniczka w pierwszej lidze – Zuzanna Lewandowska przegrała 0:3 z Weronika Łubą. Trzeba powiedzieć, że Zuzia grała bez kompleksów dla bardziej doświadczonej przeciwniczki. W ostatniej przed deblami grze liderka gospodarzy – Paulina Nowacka przegrała po dramatycznym meczu z Moniką Żbikowską 2:3. W piątym secie Paulina prowadziła już 5:0, jednak nie dała rady dowieźć tej przewagi do końca. Kiedy wydawało się, że szala zwycięstwa przechyliła się zdecydowanie na korzyść gości, jakoś udało doprowadzić do wyrównania. Pierwsza gra deblowa : Klabińska-Lewandowska nie miał szans z Łubą i Ładą. Na pierwszym stole nasze zawodniczki przegrywały  2:1 w setach  i 10:8 w czwartym secie. Jednak udało się wygrać ta partię czwartym i potem w piątym secie po 12:10.  W kolejnej najważniejszej rundzie na drugim stole Magda Wysocka prowadziła już 2:0 w setach żeby doprowadzić do wyrównania 2:2 i wygrać 11:7 w piątym. Z kolei na pierwszym stole niemal cudu dokonała Agata Klabińska. Przegrywała 0:2 w setach i w trzecim 3:6. Nic się nie układało w grze Agaty. Dopiero po wzięciu czasu i zmianie taktyki zmienił się przebieg meczu i Agata wygrała w trzecim, czwartym i piatym secie 11:9. W tym momencie zrobiło się 4:4 na tablicy wyników. W ostatnich meczach Zuzia Lewandowska zgodnie z przewidywaniami nie dała rady Weronice Łada. I decydująca gra pomiędzy Paulina Nowacką z Joanna Sokołowską to prawdziwe nerwy. Lepiej poradziła sobie nasza zawodniczka wygrywając 3:1 w decydującym secie 12:10. Trzeba stwierdzić, że po nieudanym początku meczu  remis z silnym zespołem z Łomży należy w tym składzie uznać z bardzo zadawalający. Mecz trwał ponad dwie i pół godziny. Kolejny mecz stellistki zgrają 28 września w Nadarzynie i potem 30 września w Gnieźnie z MRKS Gdańsk.

W sobotę w Czempiniu w turnieju wojewódzkim młodziczek Zuzanna Jasiecka zajęła 6 miejsce. Natomiast w niedzielę w Grand Prix Wielkopolski Juniorów drugie miejsce zajął Dariusz Sałamaszek, a trzeci był Dawid Balcerzak. Wygrał Patryk Pyśk z LKTS Luboń. Startowało 69 zawodników. Dariusz Sałamaszek awansował do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 20-22 października  w Brzegu Dolnym.