Ważna wygrana Stelli w Steszewie

2021-05-09

Na mecz 7. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 8 maja, do Stęszewa, gdzie był podejmowany przez tamtejsze Lipno.

Mecz drużyn z czołówki ligowej tabeli był zacięty. Gnieźnianie objęli prowadzenie w 9. minucie, kiedy to Marcin Lewartowski sfinalizował  celnym strzałem egzekwowany przez gości "krótki róg". Rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza kwarta tego meczu. Na początku drugiej wyrównująca bramkę zdobył Karol Szyplik i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron coraz wyraźniej przeważali goście. W 35. minucie bramkę dającą stellistom prowadzenie zdobył Rafał Stupczyński, a w końcówce spotkania na 1:3 podwyższył Piotr Stefański. Wygrana w Stęszewie dała stellistom utrzymanie pozycji lidera, chociaż tyle samo punktów (15) ma także w dorobku zespół Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie. I to właśnie z drużyną Siemianowiczanki gnieźnianie zmierzą się w kolejnym meczu ligowym. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 29 maja, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie.