Ważne zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Gniezno

2017-10-29

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno zapisali na swoim koncie w niedzielę 29 października , w ramach rozgrywek pierwszej ligi wojewódzkiej A1 juniora ważne zwycięstwo.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka pokonali bowiem, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej, sąsiada z ligowej tabeli zespół  Canarinhos Skórzewo 2:0 . W spotkaniu, które odbywało się w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnie wiejącym wietrze i padającym deszczu, biało-niebiescy na prowadzenie 1:0 wyszli w 13 minucie. Bramkarza gości po stałym fragmencie gry egzekwowanym rzucie wolnym przez Oskara Wegnerskiego pokonał z 7. metra uderzając piłkę głową Adrian Franczak. Mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do podwyższenia prowadzenia przez gnieźnian wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. I gnieźnianie do szatni schodzili prowadząc jedną bramką. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Biało-niebiescy atakowali, stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacji na podwyższenia swojego prowadzenia, lecz na drodze do tego celu stanął im bramkarza z Skórzewa, bronią strzały gnieźnian. Dopiero w 53 minucie cel w postaci zdobycia drugiej bramki został zrealizowany przez biało-niebieskich. Po akcji lewą stroną boiska w wykonaniu Adriana Kiełpińskiego i zgraniu piłki w pole karne gości gola na swoim koncie zapisał w ekipie gnieźnieńskiej Jakub Hoffmann, pokonując bramkarza z Skórzewa strzałem z 12. metra. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta w tym meczu. I spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem juniora starszego Mieszka Gniezno w stosunku 2:0. Po tym zwycięstwie młodzi gnieźnianie mają na swoim koncie 22 punkty i zajmują szóste miejsce w tabeli Ligi Wielkopolskiej.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński - Piotr Kaźmierczak, Adrian Franczak, Patryk Dudek, Adrian Kiełpiński, Maksymilian Sikorski (57 Jakub Goździński), Tobiasz Garstka (89 Mateusz Rożek), Jakub Olejniczak (57 Jędrzej Adamski), Oskar Wegnerski, Adrian Krupka (62 Bartosz Goździński), Jakub Hoffmann

Teraz zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. 4 listopada podopieczni Przemysława Urbaniaka udadzą się do Poznania gdzie o godzinie 10.00 podejmowani będą przez zespół miejscowego Przemysława.