Ważne zwycięstwo KS Gniezno w Pile

2019-12-08

Na mecz 10. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 8 grudnia, do Piły, gdzie był podejmowany przez tamtejszy BestDrive Futsal. Spotkanie rozegrane w hali Państwowej Uczelni Stanisława Staszica przyniosło drugie w tym sezonie zwycięstwo KS Gniezno i wyraźny awans w ligowej tabeli.

Gnieźnianie od początku przeważali, a refleks Wojciecha Jumy sprawdzili  Michał Roj i Mikołaj Bereźnicki. W 9. minucie Marcin Greser uderzył z dalszej odległości. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę na rzut rożny. Po zagraniu z rogu futbolówkę otrzymał niepilnowany na dziesiątym metrze Jakub Szydzik i uderzył silnie pokonując zasłoniętego Wojciecha Jumę.  Minutę później po akcji prawym skrzydłem w pełnym biegu uderzył Dariusz Rychłowski, ale trafił tylko w słupek bramki gospodarzy. Pilanie starali się odrobić stratę grając głównie z kontry, ale ich akcje były powstrzymywane w strefie obronnej KS Gniezno, a dwiema dobrymi interwencjami popisał się Dawid Dymek. W 18. minucie gnieźnianie przeprowadzili szybką dwójkową akcję. Prowadzący piłkę środkiem boiska Dariusz Rychłowski wymienił podania z biegnącym prawym skrzydłem Mateuszem Jedlińskim i strzałem z trzeciego metra pokonał Wojciecha Jumę. Do przerwy było zatem 0:2. Po zmianie stron gra wyrównała się. W 32. minucie gospodarze egzekwowali rzut wolny. Piłkę siedem metrów od bramki ustawił Jakub Skwarek. Jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez gnieźnieński mur, ale dobitka znalazła już drogę do bramki. Zdobycie kontaktowego gola uskrzydliło pilan, którzy ruszyli bardziej zdecydowanie do ataku. W tym okresie gry to oni  zepchnęli gnieźnian do defensywy, a biało-czerwoni próbowali kontratakować. Jedna z takich akcji w  37. minucie przyniosła gościom trzecią bramkę. W  sytuacji „sam na sam”z bramkarzem gospodarzy znalazł się Mikołaj Bereźnicki, który wyczekał na interwencję, a później niezbyt silnym, ale precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku podwyższył na 1:3. W końcówce meczu  pilanie popełnili szóste przewinienie i gnieźnianie egzekwowali przedłużony rzut karny. Pewnym uderzeniem z dziesiątego metra popisał się  Mikołaj Bereźnicki podwyższając na 1:4. W ostatnich sekundach na indywidualną akcję zdecydował się jeszcze Jakub Skwarek, który minął dwóch gnieźnieńskich zawodników, ale nie zdołał pokonać Dawida Kasprzyka, który w drugiej połowie zastąpił kontuzjowanego Dawida Dymka.

 

 

 

BestDrive Futsal Piła – KS Gniezno 1:4 (0:2)

 

Bramki: 

BestDrive Futsal Piła Jakub Skwarek – 1 (32’)

KS Gniezno – Mikołaj Bereźnicki  – (37’, 39’), Jakub Szydzik – 1 (9’), Dariusz Rychłowski - 1 (18’)


Dzięki wygranej w Pile zespół Klubu Sportowego Gniezno awansował na 8. pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 7 punktów. Najbliższy mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością  W sobotę, 14  grudnia, w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki  podejmą Victorię Sulejówek. Początek spotkania o g. 19.  

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wazne-zwyciestwo-ks-gniezno-w-pile.html