Ważne zwycięstwo Startu na Śląsku

2014-06-09

Na mecz 16. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w minioną sobotę, 7 czerwca, do Siemianowic Śląskich, gdzie na stadionie hokejowym kompleksu sportowego Siemion przy ul. Olimpijskiej był podejmowany przez tamtejszą Siemianowiczankę. Mimo, że obie drużyny mają inne cele - startowcy walczą o jak najlepszą pozycję przed turniejem finałowym mistrzostw Polski, a zawodnicy MKS o pewne utrzymanie, mecz był bardzo wyrównany, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w końcówce.

Pierwsi prowadzenie objęli gnieźnianie wykorzystując w 11. minucie karny strzał rożny. Na listę strzelców wpisał się Robert Grotowski. Gospodarze wyrównali dziewięć minut później dzięki trafieniu Daniela Chrosta i do przerwy był remis 1:1. Taki rezultat utrzymał się aż do 66. minuty spotkania. Wtedy to  gospodarze egzekwowali karny strzał rożny, a gola dającego prowadzenie drużynie Siemianowiczanki zdobył Maciej Wieczorek.  Minutę później również z „krótkiego rogu” wyrównał Mariusz Gromadzki. Decydującą o zwycięstwie startowców bramkę zdobył natomiast w 69. minucie Robert Grotowski ustalając wynik meczu na 2:3. Dzięki wygranej na Śląsku przy jednoczesnej porażce AZS AWF Poznań w starciu z Pomorzaninem Toruń podopieczni Jakuba Stranza powrócili na pozycję wicelidera pierwszoligowych zmagań.

40-104

W najbliższy weekend startowcy rozegrają aż dwa mecze. W sobotę, 14 czerwca, o g. 16 podejmować będą na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Grunwaldu Poznań, a następnego dnia wyjadą do Środy Wielkopolskiej, gdzie o g. 14 zmierzą się z tamtejszą Polonią.