Weekendowy raport wyników drużyn piłkarskich z powiatu gnieźnieńskiego!

2021-10-11

W weekend 9-10 października drużyny z powiatu gnieźnieńskiego uczestniczące w zmaganiach V ligi Red Box grupy2, wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 i 4,

wielkopolskiej klasy A grupy 4 i B grupy 5 oraz wielkopolskiej klasy C Oldbojs rozegrały swoje kolejne spotkania mistrzowskie trwającego sezonu 2021/2022.

Prezentujemy obecnie wyniki jakie nasze zespoły odnotowały na swoim koncie wyniki w zakończonych meczach w miniony weekend:

Wielkopolska V liga Red Box grupa 2- kolejka nr 8

Vitcovia Witkowo - Polonus Kazimierz Biskupi 1:0

Żołnierze Macieja Rozmarynowskiego nie zwalniają tempa i pokazują miejsce w szeregu kolejnej drużynie. W sobotę 9 października wyższość biało-niebieskich musiał uznać Polonus Kazimierz Biskupi przegrywając 1:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie gola na wagę trzech punktów dla Vitcovii Witkowo zdobył w drugiej części meczu w 62 minucie Oskar Pietrzak.

Skład Vitcovii Witkowo : Bartosz Przybyła, Oskar Wegnerski (57' Oskar Pietrzak), Michał Marszałek, Daniel Nowaczyk, Robert Zdunek, Michał Bełkot (73' Wojciech Durski), Dawid Białas, Kacper Boczkowski, Hubert Mielcarek (68' Adrian Kiełpiński), Daniel Bartkowiak, Szymon Meller

TRENER: Rozmarynowski Maciej

Kolejny mecz:

Polanin Strzałkowo - Vitcovia Witkowo      16 października, 15:00

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Pelikan Niechanowo 2:1

Kolejne punkty w rozgrywkach pięcioligowych stracili piłkarze seniorów Pelikana Niechanowo. W 8 kolejce podopieczni Andrzeja Stefańskiego w sobotę 9 października udali się do Grodziska Wlkp. gdzie byli podejmowani przez zespół Nasza Dyskobolia. Niechanowianie wyjazdu do Grodziska Wlkp. nie będą wspominali dobrze gdyż przegrali spotkanie 2:1 prowadząc z swoim rywalem do przerwy zdecydowanie 2:0 po golach zdobytych przez Arkadiusza Kubickiego w 11 minucie i Kacpra Kuiki w 23 minucie. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego jedynego gola zdobyli w drugiej połowie sobotniego meczu. Autorem bramki dla niechanowian okazał się w 62 minucie Mikołaj Danielewicz. Była to druga z rzędu porażka Pelikana Niechanowo.

Skład Pelikana Niechanowo: Adam Garczyk, Maciej Białas, Andrzej Stefański, Krzysztof Jackowiak, Dawid Kustra, Filip Kruczyński, Mikołaj Danielewicz (86' Damian Nowaczyk), Yurii Mazur (90' Olaf Malczewski), Przemysław Janicki (75' Patryk Waluszyński), Krystian Grzeszczak, Tobiasz Garstka

TRENER: Stefański Andrzej

Pelikan Niechanowo - Płomień Przyprostynia        16 października, 14:00

Czarni Czerniejewo - 1922 Lechia Kostrzyn 3:3

Podziałem punktów ligowych w tabeli zakończyło się spotkanie Czarnych Czerniejewo z Płomieniem Przyprostynia. Czerwono-czarni zremisowali w sobotę 9 października na własnym trenie 3:3 mimo że do przerwy prowadzili zdecydowanie 3:1 po golach Bartosza Staszewskiego w 7 minucie, Karola Jańczaka w 13 minucie oraz Bartosza Nowickiego w 35 minucie. Bramkę kontaktową dla Przyprostyni zdobył w 38 minucie Robert Jadowski. O tym że zespół Czarnych Czerniejewo nie zakończy sobotniego meczu z kompletem punktów zadecydowała druga połowa. Gospodarze bowiem dali sobie strzelić dwa kolejne gole przez co zakończyło się ono remisem. Bramki dla Przyprostynia na wagę jednego punktu w drugiej części spotkania zdobyli Kamil Kosicki w 60 minucie oraz Filip Kwiatkowski w 80 minucie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Rafał Wawrzyniak (73' Mikołaj Krygier), Patryk Buczkowski, Krzysztof Pawłowski, Karol Jańczak, Jakub Cierpiszewski, Kacper Łabędzki, Adam Bonalski (18' Marek Janaszak (), Mikołaj Wawrzyniak, Bartosz Nowicki (81' Jędrzej Chmura), Bartosz Staszewski (46' Łukasz Kirkiewicz)

TRENER: Krygier Mikołaj

Orkan Chorzemin - Czarni Czerniejewo      17 października, 15:00

Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 3 – kolejka 8

Lechita Kłecko - AVIA Kamionki 0:1

Czwartej porażki z rzędu doznali w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 piłkarze seniorów Lechity Kłecko. Podopieczni Piotra Kubalewskiego, w sobotę 9 października ulegli na własnym trenie drużynie AVI Kamionki w stosunku 1:0. Wynik meczu został ustalony przez gości w pierwszej połowie po bramce zdobytej przez zawodnika gości Mateusza Gajewskiego w 24 minucie.

Skład Lechity Kłecko: Bartosz Wiśniewski, Damian Wiśniewski (73' Hubert Andrzejewski), Kamil Janas (62' Jakub Pruss), Kamil Roszkowiak (38'), Mateusz Kriger (85' Michał Kędziora), Paweł Kadłubowicz, Kacper Bodzieszyk (19'), Daniel Wojciechowski, Michał Kaczor (68' Jakub Wiśniewski), Bartosz Łuczak, Krzysztof  Kubalewski

TRENER: Kubalewski Piotr

Lechita Kłecko - UKS Śrem      16 października, 15:30

Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 4 – kolejka 8

Zjednoczeni Trzemeszno - Kasztelania Brudzew 5:2

W 8 kolejce TLKS Zjednoczeni Trzemeszno gościł na Stadionie Miejskim drużynę GKS Kasztelania Brudzew. Miejscowi w niedzielę 10 października urządzili sobie ostre strzelanie na swoim rywalu pokonując go na własnym trenie 5:2 mimo że do przerwy był remis 2:2. Dwa gole przy stanie 2:0 dla Zjednoczonych Trzemeszno zdobyli w Kacper Wegner w 14 minucie oraz Kamil Wysocki w 38 minucie. Dwie bramki gości dające im remis po pierwszej połowy 2:2 zdobył Damian Witaszek. Po zmianie stron trzemesznianie niedzielne swoje zwycięstwo przypieczętowali zdobytymi kolejnym trzema bramkami które na swoim koncie zapisali w szeregach Zjednoczonych – Dominik Wiśniewski w 55 minucie, Kamil Wysocki w 58 minucie oraz Sebastian Baran w 74 minucie.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Daniel Kasprzak, Kamil Wysocki, Kacper Wegner, Bartosz Czarnecki, Marcin Nowak, Daniel Kasprzak, Ireneusz Waliszewski, Sebastian Ferenc, Marcin Hałajczak, Dominik Wiśniewski (80' Zbigniew Gajos), Bartosz Kwitowski (65' Sebastian Baran)

Trener - Górny Bartosz

LKS Ślesin - Zjednoczeni Trzemeszno        16 października, 16:00

Wielkopolska klasa A PROTON grupa 4 – kolejka 7

FAS KS Fałkowo - Formaton Piast Łubowo 2:0

Komplet punktów na swoim koncie w sobotę 9 października w spotkaniu derbów powiatu gnieźnieńskiego zapisali na swoim koncie piłkarze seniorów FAS KS Fałkowo. Lider tabeli pokonał na własnym trenie sąsiada za miedzy Formaton Piast Łubowo w stosunku 2:0. Fałkowianie gole swojemu rywalowi zaaplikowali w pierwszej i drugiej części sobotniego meczu. Najpierw na 1:0 zespół a Fałkowa wyprowadził w 28 minucie Dariusz Borowik a zwycięstwo i komplet punktów dla miejscowych przypieczętował w doliczonym czasie gry Jakub Zioło w 90+4 minucie.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Marcin Szafczyk, Maciej Słowik, Dariusz Borowik (86' Jonasz Dudek), Łukasz Podlewski, Oskar Włodarczyk (82'  Piotr Musiołowski), Mikołaj Kidawa (90'+2 Piotr Horbik), Patryk Bąkowski, Kamil Balicki (75' Filip Sadowczyk), Patryk Cegielski, Jakub Zioła

TRENER: Włodarczyk Oskar

Skład Formatona Piast Łubowo: Łukasz Kierzek, Jakub Połatyński, Dawid Dzieńkowski (46' Aleks Puglisi), Sławomir Kasprzak, Patryk Kluczyński, Michał Helman (60' Patryk Wasielewski), Jakub Kierzek, Jacek Nowak (80' Mariusz Jabkiewicz), Maciej Różycki (65' Sebastian Figas), Arkadiusz Wiśniewski (70' Karol Karasiewicz), Dawid Zięba

TRENER: Sporakowski Marcin

Kolejne mecze:

Koziołek Poznań   - KS Fałkowo        17 października, 15:00

Formaton Piast Łubowo - pauza

WKS Owieczki - Szturm Junikowo Poznań 2:2

Podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie w którym WKS Owieczki w niecelne przedpołudnie 10 października podejmowały zespół Szturmu Janikowo. Mecz zakończył się remisem 2:2. Oba gole dla WKS Owieczek zdobył Dawid Cieciura a było to w 40 oraz 70 minucie. Z kolei również dwie bramki dla Szturmu Janikowo zdobył Beniamin Wrembel.

Skład WKS Owieczki: Jakub Szczepaniak, Damian Pankowski, Dawid Cieciura (88' Daniel Magoń), Damian Tomczak, Mateusz Staniszewski, Stefan Grzechowiak (62' Mateusz Cieśliński), Błażej Fedyszyn (69' Piotr Saskowski), Filip Jagodziński, Dominik Jabkiewicz (70' Daniel Springer), Adam Kowalski, Jakub Olejniczak

TRENER: Borowiak Artur

Warta Pyzdry - WKS Owieczki          17 października, 15:00

Wielkopolska B klasa PROTON grupa 5 – kolejka 7

GKS Gułtowy - Zjednoczeni Trzemeszno II 3:2

Rezerwy Zjednoczonych uległy w meczu wyjazdowym w sobotę 9 października  3:2 zespołowi GKS Gułtowy. Bramki dla zespołu rezerw Zjednoczonych Trzemeszno zdobył grający trener Michał Kachniarz w 37 minucie oraz  Mateusz Brauza w 55 minucie. Dla GKS Gułtowy gole strzelali dwa Oskar Rosalski w 12 i 23 minucie oraz Robert Krajewski. Nie można odmówić drużynie Zjednoczonych Trzemeszno walki z zespołem Gułtów, lecz do zdobycia punktów zabrakło im chłodnej głowy zarówno w ataku, jak i w akcjach defensywnych.

TRENER: Kachniarz Michał

Skład Zjednoczeni Trzemeszno II: Maksymilian Wilkowski, Bartosz Sobański, Przemysław Grzybowski (46' Kamil Rosiński), Dominik Łukomski, Wojciech Szymański, Oskar Dzienniak, Michał Kachniarz, Mateusz Brauza, Dawid Tymosz, Kacper Liberkowski, Michał Wojciechowski

Zjednoczeni II Trzemeszno - Kosynier Sokołowo 17 października, 14:00

Lechia Kostrzyn II -  Fara Pelikan Żydowo 0:1

Seniorzy Fary Pelikan Żydowo, w niedzielę 10 października odnieśli skromnwe wyjazdowe zwycięstwo. Żydowianie na trudnym terenie pokonali zespół 1922 Lechia Kostrzyn II w stosunku 1:0. Mecz rozpoczął się od ostrożnych ataków obu ekip, drużyna gospodarzy nawet strzeliła bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. Zespół z Żydowa bardzo uważnie  rozgrywał akcje stosując się do założeń trenera Adama Pawlaka. W 35 min po akcji Karol Kowalski z najbliższej odległości do bramki piłkę skierował Norbert Jędrzejczak i było 1:0 dla żydowian.  Druga połowa to umiejętna gra zespołu z Żydowa, który przede wszystkim nie chciał stracić bramki, a od czasu do czasu nękał obronę gospodarzy. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy bramek i dzięki temu Fara Pelikan Żydowa cenne trzy punkty.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Maciej Soppa, Miłosz Kostecki, Karol Stein, Denis Raczak (65' Adam Michalak), Nazar Tsepko, Dominik Kierzek, Norbert Jędrzejczak, Marcin Maciejewski, Karol Kowalski (75' Kacper Waszak), Bartosz Kaczmarek, Marcin Rozum (85' Patryk Cichowicz)

TRENER: Pawlak Adam

Fara Pelikan Żydowo - Vitcovia II Witkowo          16 października, 16:00

Wełnianka Kiszkowo - Antares Zalasewo 5:5

Aż dziesięć goli padło w Kiszkowie, gdzie miejscowa Wełnianka w niedzielę 10 października podejmowała przed własną publicznością zespół Antaresu Zalasewo. Oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli gdyż w meczu padł remis 5:5 mimo że kiszkowianie w regulaminowym czasie prowadzili 5:4 jednakże goście zdołali zdobyć gola na wagę remisu w całym spotkaniu w doliczonym czasie gry w 90+2 minucie. Bramki dla Wełnianki Kiszkowo zdobywali - Bartłomiej Występski 15’, Sebastian Żelazny 22’, Kamil Kasprzak 40', Mateusz Krawczyk 49' oraz Kacper Ostojewski 90'. Dla gości z Zalasewa cztery gole na swoim koncie zapisał Damian Wojtkowiak (60’, 75’, 84’ i 90+2 minucie) a jednego do końcowego wyniku meczu dorzucił Michał Przybył.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Andrzej Kwaśniewski, Sebastian Żelazny, Bartłomiej Występski, Konrad Ostajewski, Hubert Todorowski, Cezary Stróżyk, Kacper Ostojewski, Mateusz Krawczyk, Kamil Kasprzak, Eryk Charliński, Artur Nowak

TRENER: Łukaszyk Tymoteusz

LKS Kicin - Wełnianka Kiszkowo      17 października, 15:00

Vitcovia Witkowo II -  Kotwica Kórnik II 1:1

Podziałem punktów zakończył się niedzielny hit Klasy B Proton Grupy 5, w którym zespół rezerw Vitcovii Witkowo podejmował 10 października rezerwy  Kotwicy Kórnik. Spotkanie w ramach 7 kolejki ligowej zakończyło się wynikie 1:1. Gola dla witkowian przy prowadzeniu gości 1:0 od 17 minucie po celnym trafieniu do bramki gospodarzy przez Macieja Puka zdobył dopiero w drugiej połowie niedzielnego spotkania w 75 minucie Patryk Bojarski. Tym remisem podopieczni trenera Karol Szymczak podzielili się punktami w ligowej tabeli z swoim rywalem.

Po meczu trener Vitcovii Witkowo – Karol Szymczak powiedział - Drużyna Kotwicy Kórnik okazała się bardzo wymagającym rywalem, dobrze zorganizowanym w defensywie,  jak i groźnym w ataku. W pierwszej części meczu praktycznie nie zagroziliśmy bramkarzowi Kórnika, sami straciliśmy gola po jednym z dośrodkowań gości. W przerwie meczu przetasowaliśmy skład, wprowadzając dwójkę nowych skrzydłowych. Praktycznie całą drugą połowę meczu posiadaliśmy przewagę oraz dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało cały czas celnego wykończenia akcji. Dopięliśmy swego w 75 minucie, kiedy to bramkę wyrównującą strzelił Patryk Bojarski. Ten sam zawodnik mógł rozstrzygnąć losy meczu na naszą korzyść w ostatniej akcji meczu, kiedy to po koronkowej wymianie krótkich podań strzał Patryka obronił bramkarz Kotwicy. Remis wydaje mi się sprawiedliwym wynikiem....ale niedosyt po ostatniej akcji meczu pozostał. W najbliższą sobotę wybieramy się na mecz ligowy do Żydowa.

Skład Vitcovii Witkowo II: Szymon Mąkowski, Jan Zamiar (46' Mikołaj Jóźwiak), Krzysztof Spychała (46' Oliwier Nowak), Mikołaj Przychodzki, Patryk Bojarski, Sebastian Masłowski, Patryk Dąbek, Michał Wiśniewski, Szymon Zieliński, Mateusz Pietrowski, Adrian Kiełpiński

TRENER: Szymczak Karol

Wielkopolska klasa C oldboje – kolejka 6

Pelikan Niechanowo - Oldboy Wolsztyn 2:4

Kolejną porażkę na swoim koncie zapisali w sobotę 9 października piłkarze Pelikana Niechanowo Oldboye, którzy ulegli na Plantach Niechanowskich drużynie Oldboyów Wolsztyn w stosunku 4:2. Dwie bramki dla Pelikana Niechanowo Oldboys zdobył Maciej Jatczak w 52 i 65 minucie. Dla zwycięzców tej potyczki piłkarskiej hat tricka zapisał na swoim koncie Marcin Grolewski (14’, 36’, 48’) a jedną bramkę zdobył Wojciech Kulus w 25 minucie.

Skład Pelikan Niechanowo – Oldboy: Marcin Pniewski, Tomasz Winkel, Bronisław Hahn, Damian Gola, Arkadiusz Kujawski, Łukasz Łukasiewicz, Przemysław Kuzak, Janusz Kustra, Maciej Kaczor, Łukasz Budzyński, Wojeciech Gąsiorowski

TRENER: Kościański Zbigniew