Wełna odpłynęła bez punktów, Zjednoczeni pokonali Skoki!

2015-08-16

Zjednoczeni Trzemeszno w drugiej kolejce rozgrywek IV ligi ponownie zagrali na własnym boisku. Po zeszłotygodniowym remisie z kostrzyńską Lechia tym razem podopieczni Łukasza Kańczukowskiego w sobotę 15 sierpnia pokonali Wełnę Skoki 2:0.

W pierwszej odsłonie  nie padły żadne bramki. Gra była wyrównana, a zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Najpierw Adama Konieczny ładnie uderzył, ale bramkarz Wełny instynktownie wybił futbolówkę. Natomiast ekipa gości zagroziła Zjednoczonym za sprawą Krzysztofa Gryszczyńskiego. Zawodnik ten mocno strzelił a Szymon Menz sparował pikę na poprzeczkę.

Drugą część trzemesznianie zaczęli od mocnego uderzenia. W 50 minucie Konieczny przedłużył futbolówkę w kierunku Chojnackiego a popularny "Jemioła" w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali trafił do siatki. W 55 minucie było już 2:0! Znów w głównych rolach wystąpiła para napastników Zjednoczonych. Tym razem Chojnacki podał do Koniecznego i "Konik" strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. Potem Zjednoczeni jeszcze groźnie kontratakowali, ale brakowało skuteczności pod bramką gości. Tymczasem zespół ze Skoków w 90 minucie mógł zdobyć honorowe trafienie, ale Gryszczyński uderzył tuż obok słupka.

Skład Zjednoczonych: Menza - Kachniarz, Nowak (75' Ciążyński), Siwa, Majchrzak, Nadolny, Meller, Kuczyński, Wysocki (85' Bartkowiak), Chojnacki, Konieczny.

Za tydzień ekipa z Grodu Kilińskiego wybierze się na trudny pojedynek wyjazdowy z Iskrą Szydłowo. Początek tych zawodów 22 sierpnia o godzinie 17.