Wełniaka Kiszkowo przegrywa drugi swój sparing w okrojonym składzie w Mieścisku

2020-02-18

Zespół Wełnianki Kiszkowo, w ramach przygotowań do rudy rewanżowej w wielkopolskiej klasie B grupie 5 ma z sobą drugi mecz kontrolny.

W minioną sobotę 15 lutego zawodnicy Wełnianki Kiszkowo, pod wodzą trenera Tymoteusza Łukaszyka, mierzyli się z drużyną K.S. Patriot Mieścisko. Spotkanie towarzyskie odbyło się w Wągrowcu, na boisku ze sztuczną nawierzchnią i zakończyło się porażką kiskowian 2:5.

Nowy szkoleniowiec drużyny z Kiszkowa musiał poradzić sobie z nieobecnością kilku ważnych zawodników, dlatego drużyna z Kiszkowa rozpoczęła mecz w nieco eksperymentalnym zestawieniu w formacji defensywnej. W rolę stopera wcielił się Daniel Wojnowski, który godnie wypełniał swą funkcję ostatniej zapory przed bramką Bartosza Krzyżanowskiego.

Początek pierwszej połowy to, tak zwane, "piłkarskie szachy". Obie drużyny starały się zbadać przeciwnika. Pomimo świetnych sytuacji zawodników Wełnianki Kiszkowo, pierwszą bramkę zdobyli piłkarze z Mieściska wychodząc nią na prowadzenie 1:0. Niedługo później, po rzucie różnym ekipa z Kiszkowa odpowiedziała wyrównującym trafieniem na 1:1 a bramkarze gospodarzy uderzając piłkę głową pokonał Bartłomieja Występskiego. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron udało się kiszkowianom wyjść na prowadzenie. Bramkę mocnym uderzeniem z wnętrza pola karnego zdobył Maciej Występski. Końcówka spotkania okazała się jednak zabójcza dla zawodników z Kiszkowa, bowiem w wyniku błędów w ustawieniu i wyprowadzeniu piłki, drużyna z Mieściska zdobyła cztery bramki w ciągu ostatnich 20 minut meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 na korzyść K.S.-u Patriot Mieścisko.