Wełniaka Kiszkowo przegrywa na własnym trenie z rezerwami Kłosa Zaniemyśl

2014-10-06

Drugiej porażki z rzędu doznali w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie pierwszej doznali piłkarze Wałnianki Kiszkowo.

Po ubiegło tygodniowej porażce wyjazdowej kiszkowian z ekipą KSGB Manieczki w stosunku 4:2, w niedzielę 5 października podopieczni Piotra Wojnowskiego podejmowali u siebie zespół Kłosa II Zaniemyśl. Kiszkowianie mimo że do przerwy remisowali z swoim rywalem 1:1 to ostatecznie ulegli drużynie z Zaniemyśla w stosunku 4:1. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, niedzielne spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze gdyż od 10 minuty prowadzili z swoim rywalem w stosunku 1:0. Gola dla Wełnianki zdobył z 14. metra Sławomir  Kasprzak, lokując piłkę samym okienku bramki gości. Po tej bramce gospodarze mięli jeszcze okazję do podwyższenia swojego prowadzenia w pierwszej połowie, które jednak zmarnowali. Najdogodniejsze nie wykorzystali między innymi w 20 minucie Dawid Jeżewski, po którego strzale z 16. metra piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości czy w 25 minucie kiedy to przyjezdnych od utraty gola uratował słupek po uderzeniu piłki przez Mateusza Krawczyka z 20. metra. Goście z Zaniemyśla w 35 minucie meczu zdobyli gola kontaktowego, którym tym samy doprowadzili do stanu 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Kiszkowie. Po zmianie stron nic nie zapowiadało że podopieczni Piotra Wojnowskiego, mogą to spotkanie zakończyć porażką gdyż  kiszkowianie stwarzali sobie dogodne sytuację do zdobycia bramek, które nie zostały jednak wykorzystane przez Sławomira Kasprzyka, Mateusza Krawczyka czy Dawida Jeźewskiego. A że nie wykorzystane sytuację się mszczą piłkarze Wełnianki przekonali się w kolejnych minutach meczu, kiedy to stracili trzy gole w 55, 73 i 80 minucie, przez które przegrali mecz z rezerwami Zaniemyśla w stosunku 4:1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zadnowski, Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Piotr Talarczyk ( 75’ Cezary Dąbrowski), Kamil Darzecki, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżwewski, Łukasz Górny (65’ Maciej Lisiecki), Sławomir Kasprzak, Maciej Zabierek (46’ Bartłomiej Szmytke)

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo zagra na wyjeździe 12 października kiedy to będzie podejmowana w Zasasewie przez miejscowy zespół Antaresu.

Wyniki 6 kolejki - 4-5 października
Poznań FC                       2-2     GKS Gułtowy
Fara Pelikan Żydowo     2-0     Phytopharm Klęka
Avia Kamionki                 3-1     Antares Zalasewo
Wełnianka Kiszkowo     1-4     Kłos II Zaniemyśl
Stella II Luboń                 3-3     KSGB Manieczki
Meblorz Swarzędz           1-4     Lotnik-1997 Poznań