Wełniaka Kiszkowo przegrywa z ekipą Łopuchowo

2017-04-03

Pierwszej porażki w drugim meczu rundy wiosennej w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 zapisali na swoim koncie piłkarze Wełnianki Kiszkowo.

Po ubiegłotygodniowym remisie 1:1 z Lotnikiem 1997 Poznań, na własnym trenie kolejnym rywalem w niedzielę 2 kwietnia zespołu z Witkowa również u siebie była drużyna KS 1999 Łopuchowo.  Mimo dobrej gry w meczu  podopiecznych Piotra Wojnowskiego, musieli uznać niestety wyższość swojego rywala przegrywając z nim na własne życzenie 4:2.  A jak do tego doszło że mimo przewagi kiszkowian  na boisku nad swoim rywalem schodzili oni z niego pokonani. Niedzielne spotkanie dla zespołu z Kiszkowa, rozpoczęło się niezbyt dobrze gdyż podopieczni Piotra Wojnowskiego, po czterdziestu pięciu minutach schodzili do szatni przegrywając z Łopuchowem w stosunku 2:1. Pierwszą bramkę kiszkowianie stracili w 15 minucie po błędzie Łukasza Kołodziejskiego z koli gol drugi zdobyty przez gości w 20 minucie był bramką samobójczą Kacpera Ostojewskiego.  W 44 minucie tuż przed zejściem do szatni, kiszkowianie  zdobyli gola kontaktowego po podyktowany rzucie karnym po faulu na Karolu Steinie. Bramkę zmniejszającą prowadzenie gości na 2:1 zdobył w ekipie z Kiszkowa - Sławomir Kasprzak. Po zmianie stron w 55 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 2:2. Róg rożny wykonywał Sławomira Kasprzak a bramkarza gości uderzeniem z 11. metra pokonał Mateusz Krawczyk. I kiedy wydawało się że kwestią czasu są kolejne zdobyte gole przez kiszkowian. Goście zaaplikowali gospodarzom kolejne dwie bramki. Najpierw łopuchowianie wyszli ponownie na prowadzenie 3:2  w 70 minucie a wynik końcowy ustalili zdobytą czwartą bramką  pięć minut później. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS 1999 Łopuchowo w stosunku 4:2 mimo że to podopieczni Piotra Wojnowskiego mogli cieszyć się po zakończonym meczu zwycięstwem i kompletu trzech punktów.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Hubert Starczewski (65’ Damian Kopeć), Bartłomiej Szmydke (80’ Filip Wajszczak), Kamil Kupidura, Kacper Ostojewski (55’ Marek Raiyh), Karol Stein (55’ Szymon Burgiel), Sławomir Kasprzak, Łukasz Kołodziejski, Maciej Zabierek (80’ Szymon Kluczyński), Konrad Ostojewski (75’ Jakub Magda), Mateusz Krawczyk.

Następne spotkanie mistrzowskie w rundzie wiosennej zespół z Kiszkowa, rozegra na wyjeździe w sobotę 8 kwietnia w Swarzędzu z miejscową ekipą Meblorza.