Wełniaka Kiszkowo wygrywa w Zalasewie a Fara Pelikan Żydowo przegrywa z rezerwami Warty Śrem

2016-04-18

Trzecią kolejkę ligową mają za sobą rundy rewanżowej sezonu 2015/2016 dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełniaka Kiszkowo i Fara Pelikan Żydowo w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1.

W niedzielę 17 kwietnia oba zespoły z powiatu gnieźnieńskiego walczyły o kolejne punkty ligowe na wyjazdach. Trzeba przyznać że miniony weekend dla naszych zespołów okazał się w miarę udany gdyż zespoły  z naszego powiatu wywalczyły ogółem trzy punkty zapisując na swoim koncie zwycięstwo i porażkę.

Fara Pelikan Żydowo przegrywa z rezerwami Warty Śrem

Bez punktów a co za tym idzie drugą porażkę w rundzie rewanżowej zapisali na swoim koncie w minioną niedzielę piłkarze Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, z tarczą wrócili z Śremu gdzie ulegli miejscowym rezerwom Warty przegrywając spotkanie mimo prowadzenia po pierwszej połowie jedną bramką aż 6:1. Jedynego gola dla żydowain w niedzielnym spotkaniu zdobył w 30 minucie Krzysztof  Lewandowski, pokonując bramkarzy gospodarzy strzałem z 4 metra. O porażce drużyny z Żydowa przesądziła druga połowa meczu, w której stracili oni sześć goli. Na naddatek żydowainie  niedzielny mecz kończyli w dziewiątkę gdyż za dwie żółte kartki w następstwie czerwonej  plac gry musieli opuść Dawid Sowiński oraz Dawid Łucki. Jak stwierdził w rozmowie telefonicznej trener zespołu z Żydowa, podczas niedzielnego spotkania najjaśniejszym punktem zespołu był bramkarz Łukasz Hoffmann, który między innymi obronił rzut karny podyktowany w 20 minucie meczu. Była to już druga porażka zapisana na koncie Fary Pelikan Żydowo, w trakcie niedawno rozpoczętej rundy rewanżowej. Pierwszą zaliczyli na inaugurację rundy wiosennej kiedy to przegrali na wyjeździe z Poznaniem FC w stosunku 4:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Bartosz Kaczmarek (70’ Marcin Szykowny), Dawid Sowiński, Krystian Małecki, Bartosz Wejewrowski, Dawid Łucki, Krzysztof Lewandowski (70’ Sławomir Stefaniak), Dawid Małecki (70’ Hubert Kujawa), Piotr Trzaskawka (60’ Przemysław Różański), Sebastian Baran, Michał Kasprzak

Następne spotkanie ligowe zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra również na wyjeździe w niedzielę 24 kwietnia gdzie o godzinie 11.00 podejmowany będzie przez ekipę zespół rezerw AVI Kamionki.

Komplet punktów Wełnianki Kiszkowo w Zasasewie

Zdecydowanie lepszych nastrojach niż Fara Pelikan Żydowo, z niedzielnego meczu wyjazdowego do Kiszkowa wracali piłkarze miejscowej Wełnianki, po kolejnym wygranym meczu z trwającej rundy rewanżowej. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, kolejny komplet punktów przywieźli z Zalasewa gdzie po bardzo dobrym meczu ograli miejscowy zespół Antaresa w stosunku 2:1. Kiszkowianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 20 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Szymon Burgiel, który piłkę do bramki swojego rywala wpakował w samo okienko z 16.metra. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, trzecie zwycięstwo z rzędu w trwającej rundzie rewanżowej zapewnili sobie w drugiej połowie meczu. Wprawdzie w 60 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Jednak ostatnie słowo w tej potyczce piłkarskiej należało do graczy z Kiszkowo, którzy w doliczonym czasie gry przesądzili losy tego meczu na swoją korzyść zdobywając bramkę na 2:1. Autorem gola dla kiszkowian na wagę zwycięstwa i trzech punktów okazał się Sławomir Kasprzak, który bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z wykonywanego rzutu wolnego z 25. metra po wcześniejszym faulu na Karolu Steinie. Kiszkowianie zwycięstwo nad zespołem Antarasu Zalasewo, mogli zapewnić sobie dużo wcześniej kiedy to piłka w 75 minucie po uderzeniu z 11. metra trafiała by do bramki gospodarzy a nie zatrzymała się na jej słupku czy też gdyby w 80 minucie Dawid Jeżewski potrafił wykorzystać sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy. Liczy się jednak zwycięstwo i komplet punktów Wełnianki Kiszkowo, oraz to że zespół ten po trzeciej kolejce rundy rewanżowej utrzymał pozycję wicelidera w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Robert Babrakowski, Błażej Robakowski, Kamil Kupidura, Marek Raith (60’ Bartłomiej Szmydke), Szymon Burgiel (75’ Maciej Lisiecki), Łukasz Kołodziejski Karol Stein, Dawid Jeżewski, Sławomir Kasprzak, Mateusz Krawczyk (60’ Krzysztof Brzeziński)

W czwartej kolejce ligowej drużyna Wełnianki Kiszkowo, zaliczy przymusową pauzę a o kolejne punkty mistrzowskie zespół do gry powróci dopiero 8 maja

Wyniki 14kolejki  - 16-17 kwietnia

Pauza: KS Szczytniki.

Antares Zalasewo         1-2    Wełnianka Kiszkowo