Wełniaka oraz Lider przegrywają swoje mecze na inauguracje nowego sezonu 2018/209

2018-08-26

W niedzielę 26 sierpnia została dokończona rozpoczęta dzień wcześniej pierwsza kolejka nowego sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie B grupie 1.

Tego dnia o pierwsze punkty nowego sezonu walczyły pozostałe dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie. Oba nasze zespoły inauguracji nowego sezonu nie zaliczą do udanych gdyż w obu przypadkach doznały one porażek.

Wełnianka Kiszkowo, pierwszą porażkę w nowym sezonie odnotowała na swoim trenie przegrywając po dość wyrównanym meczu z ekipą GKS Gułtowy w stosunku 3:0 do przerwy 2:0. Kiszkowianie, których w pierwszym meczu poprowadził  prezes Klubu – Jan Herkowiak, który jak na razie zastąpił na tej funkcji Piotra Wojnowskiego, który w przerwie letniej zrezygnował z prowadzenie drużyny bramki w niedzielnym meczu po błędach linii defensywnej tracili w 22, 27 oraz 67 minucie meczu. Tak zdecydowana wygrana zespołu z Gułtów, nie oznacza że kiszkowianie nie mieli okazji do zdobycia choćby gola honorowego. Najdogodniejsze w ekipie z Kiszkowa bowiem sytuacje strzeleckie zmarnował Maciej Występski, który w pierwszej oraz drugiej połowie mógł pokonać bramkarza gości po dwa razy.

Z kolei drugi z naszych reprezentantów występujący w tych samych rozgrywkach piłkarskich Lider Szczytniki Czerniejewskie, na inaugurację nowego sezonu poległ w meczu wyjazdowym w Brzeźnie przegrywając z miejscowym Maratończykiem podobnie jak kiszkowianie w stosunku 3:0.