Wełnianka Kiszkowo bez porażki!

2016-05-22

Tylko zespół Wełnianki w szóstej kolejce rundy rewanżowej a 18 rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. trwającego sezonu 2015/2016 walczył o ligowe punkty jako jedyny przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego. Drugi z naszych reprezentantów występujących w tej samej klasie piłkarskiej drużyna Fary Pelikan Żydowo zaliczyła w tej serii przymusową pauzę.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego, w niedzielę 22 maja podejmowali na własnym trenie zespół KS Brodnica Gmina Manieczki. Kiszkowianie okazali się dość niegościnną drużyną dla swojego rywala ogrywając go 3:1. Tym zwycięstwem podopieczni Piotra Wojnowskiego, potrzymali miano zespołu który w rundzie rewanżowej nie zaznał jeszcze porażki. Przechodząc jednak do samego przebiegu meczu. To wicelider rozgrywek poznańskiej klasy A grupy pierwszej prowadzenie 1:0 objął po upływie piętnastu minut pierwszej połowy. Gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie wyprowadził po egzekwowanym rzucie karnym Sławomir Kasprzak podyktowanym za faul na Łukaszu Kołodziejskim. Po tej bramce podopieczni Piotra Wojnowskiego, mieli jeszcze okazję do zakończenia pierwszej połowy do podwyższenia swojego prowadzenia. W 17 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości w szeregach Kiszkowa nie wykorzystał Krzysztof Brzeziński. A w 25 minucie meczu z 5. metra po wymanewrowaniu obrońców przyjezdnych nie potrafił pokonać golkipera Gminy Brodnica w drużynie gospodarzy Łukasz Kołodziejski posyłając piłkę wprost w niego. W tym układzie pierwsza połowa zakończyła się skromnym jednobramkowym prowadzeniem Wełnianki Kiszkowo.

O piątym zwycięstwie z rzędu drużyny z Kiszkowa, w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 zadecydowała druga odsłona niedzielnego meczu. W 60 minucie padł drugi gol dla Kiszkowa, po którym Wełnianka prowadziła z swoim rywalem 2:0. Na listę strzelców w zespole gospodarzy wpisał się Mateusz Krawczyk, który wykorzystując dograną piłkę przez Łukasz Kołodziejskiego, umieścił ją w bramce gości pod porzeczką uderzeniem z 14. metra. W 67 minucie goście zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Wełnianki Kiszkowo do 2:1. Jak  się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez przyjezdnych w całym niedzielnym spotkaniu. Wynik końcowy meczu został ustalony w 85 minucie. Wtedy to sędzia prowadzący mecz za faul w polu karnym gości na Sławomirze Kasprzaku podyktował rzut karny na korzyść kiszkowian. Pewnym egzekutorem jedenastki w drużynie Piotra Wojnowskiego okazał się Łukasz Kołodziejski, który zdobytą bramką ustalił końcowy wynik meczu 3:1 dla Wełnianki Kiszkowo.

Po tym zwycięstwie i porażce rezerw Kłosa Zaniemyśl na wyjeździe z KS Szczytnikami w stosunku 4:1, drużyna Wełnianki Kiszkowo zrównała się punktami z zespołem z Zaniemyśla. Obie drużyny mają w swoim dorobku po 34 punkty, lecz w wyniku lepszego stosunku zdobytych i straconych bramek to Zaniemyśl prowadzi w ligowej tabeli a Wełniaka Kiszkowo w tym układzie plasuje się na drugim miejscu.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Robert Babrakowski, Bartosz Szmydke, Błażej Robakowski, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Łukasz Kołodziejski, Mateusz Krawczyk, Marcin Lisecki (46’ Piotr Borowicz), Sławomir Kasprzak, Krzysztof Brzeziński (85’ Damian Kopeć)

Następny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra 29 maja kiedy to w meczu wyjazdowym o godzinie 11.00 zmierzy się w meczu na szczycie ligowej tabeli zespołem rezerw Kłosa Zaniemyśli. Drugi nasz  reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, w sobotę 28 maja na własnym boisku o godzinie 16.00 podejmować będzie zespół Mablorza Swarzędz.

Wyniki 18 kolejki - 21-22 maja

Pauza: Fara Pelikan Żydowo.

Antares Zalasewo          0-6     Meblorz Swarzędz

Wełnianka Kiszkowo      3-1     KSGB Manieczki

KS Szczytniki                4-1     Kłos II Zaniemyśl

Avia II Kamionki             5-2     Poznań FC

Warta II Śrem                11-0   GKS Gułtowy