Wełnianka Kiszkowo gromi w sparingu drużynę z Boduszewa

2014-08-15

Szósty mecz kontrolny tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie B grupy 1. rozegrała drużyna Wełnianki Kiszkowo.

W środę 14 sierpnia podopieczni Piotra Wojnowskiego, na własnym boisku w Kiszkowie podejmowali zespół z Boduszewa. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Kiszkowa w stosunku aż 9:1. O tak wysokim zwycięstwie kiszkowian nad drużyną z Boduszewa, zadecydowała pierwsza połowa po której prowadzili z swoim rywalem aż 6:0. Gospodarze prowadzenie objęli już w 5. minucie kiedy to po podaniu od Szymona Burgiela bramkarza gości pokonał z 5. metra Łukasz Jałoszyński. W 20. minucie było już 2:0 dla Wełnianki Kiszkowo. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Górny, umieszczając piłkę w bramce gości po precyzyjnym uderzeniu jej z około 20. metra. Kolejny gol dla kiszkowian został zdobyty w 25 minucie. Bramkarza z Boduszewa, pokonał Sławomir Kasprzak z 11. metra wykorzystując dograną piłkę w pole karne gości przez Łukasza Jaroszyńskiego. W tym momencie gospodarze prowadzili już 3:0. Czwarta bramka środowym meczu została w 30 minucie, kiedy to po wrzutce w pole karne piłki przez Szymona Burgiela bramkarza gości z najbliższej odległości uderzeniem z głowy w zespole z Kiszkowa pokonał go Mateusz Krawczyk. W 35 minucie był już 5:0 dla zespołu z Kiszkowa. Na bramkę gości strzelał Szymon Burgiel a piłkę odbitą od poprzeczki bramki Boduszewa celnym uderzeniem z 18. metra skierował Marcin Zamiara.  Ostatni gol w pierwszych czterdziestu pięciu minutach środowego meczu kontrolnego dla drużyny z Kiszkowa został zdobyty w 40 minucie. Tym razem bramkarza gości pokonał Robert Babrakowski, po uderzeniu jej z 14. metra. Prowadzeniem kiszkowian 6:0 zakończyła się pierwsza połowa środowego meczu kontrolnego.

Po zmianie stron goście w 47 minucie zdobyli gola kontaktowego zmniejszając tym samym prowadzenie Wełnianki Kiszkowo do 6:1. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta przez zespół z Boduszewa w całym meczu, gdyż kolejne trzy gole były autorstwa piłkarzy z Kiszkowa. W 65 minucie gospodarze zdobyli swoją siódmą bramkę w meczu. Golkipera przyjezdnych pokonał po dograniu piłki przez Łukasza Górnego, w pole karne gości z 7. metra Łukasz Jałoszyński. W 70 minucie było już 8:1 dla Wełnianki Kiszkowo. Na listę strzelców w drużynie gospodarzy wpisał się zawodnik Testowany 1, którzy bramkarza gości pokonał po uderzeniu piłki z głowy z 7. metra po wcześniejszym wrzuceniu jej w pole karne przez Łukasza Jaroszyńskiego. Ostatnia bramka w całym spotkaniu została zdobyta przez kiszkowian w 80 minucie. Szymon Burgiel dograł piłkę na 11. metr od bramki gości do Sławomira Kasprzaka a ten celnie umieścił ją w bramce Boduszewa.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Kiszkowa aż 9:1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura, Maciej Lisiecki, Testowany 2, Robert Babrakowski, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Łukasz Górny, Łukasz Jałoszyński, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel – na zmiany wchodzili Przemysław Babrakowski, Arnold Sądej, Testowany 1 i 3, Grzegorz Wysiecki, Cezary Dąbrowski.

Kolejne spotkanie kontrolne Wełnianka Kiszkowo rozegra w najbliższą niedzielę 17 sierpnia kiedy to w Wapnie o godzinie 17.00 podejmowana będzie przez miejscową drużynę Unii.