Wełnianka Kiszkowo oraz Fara Pelikan Żydowo zainaugurowały rundę wiosenną w B klasie

2015-03-31

Po przerwie zimowej i okresie przygotowawczym w minioną niedzielę 29 marca walkę o punkty w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie B grupie 1. rozpoczęły dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełnianka Kiszkowo i Fara Pelikan Żydowo. W pierwszej kolejce nasze zespoły odnotowały na swoim koncie remis oraz porażkę.

Remis i podział punktów Wełnianki Kiszkowo z FC Poznań

Od remisu i podziału punktów ligowych rundę rewanżową rozpoczęli piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego na pierwszy mecz rundy wiosennej w niedzielę 29 marca udali się do Poznania gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Indeco FC. Mimo prowadzenia 1:0 do przerwy przez kiszkowian spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem przez oba zespoły punktami w ligowej tabeli. Kiszkowianie niedzielne spotkanie z FC Poznaniem rozpoczęli znakomicie, prowadząc jedną bramką z gospodarzami już od 17 minuty. Gola dla gości zdobył po egzekwowanym rzucie wolnym z 22 metra Mateusz Krawczyk po wcześniejszym faulu na Łukaszu Jałoszyńskim lokując piłkę w bramce gospodarzy przy krótkim słupku.  Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek w wykonaniu obu zespołów pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wełnianki Kiszkowo w stosunku 1:0. Po zmianie stron kiszkowianie nadal atakowali na bramkę swojego przeciwnika co przyniosło efekt w postaci zdobytej drugiej bramki i podwyższenia prowadzenia na 2:0 w 70 minucie. Tyma razem po akcji dwójkowej Jałoszyński – Górny gola z 13 metra zdobył w zespole z Kiszkowa – Szymon Burgiel. I kiedy wydawało się że kiszkowianie komplet punktów mają już w kieszeni. W 84 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego a w 90 minucie doprowadzili do stanu 2:2. Wprawdzie w doliczonym czasie gru kiszkowianie mięli jeszcze szansę na zdobycie gola na wagę zwycięstwa lecz piłka uderzona przez  Łukasza Jałoszyńskiego, z bliskiej odległości zamiast wpaść do bramki gospodarzy odbiła się od słupek i wyszła poza pac gry.

Skład wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Piotr Talarczyk, Robert Babrakowski, Kamil Kupidura ( 46’Dawid Jeżewski), Marek Raith (75’ Paweł Kujawski), Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel (85’ Maciej Występski), Łukasz Górny, Bartłomiej Szmydke, Łukasz Jałoszyński.

Następny mecz Wełnianka Kiszkowo rozegra 12 kwietnia, również na wyjeździe gdzie o godzinie 16.00 podejmowana będzie przez zespół KS Szczytniki/Stella II Luboń.

Porażka Fary Pelikan Żydowo w meczu wyjazdowym z Meblorzem Swarzędz

Zdecydowanie gorzej niż Wełnianka Kiszkowo, rundę rewanżową  rozpoczął nasz drugi przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. zespół Fary Pelikan Żydowo. Na pierwszy meczu rundy wiosennej żydowanie udali się w niedzielę 29 marca do Swarzędza gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Meblorza. Spotkanie dla podopiecznych Bogdana Kozłowskiego mimo wyrównanego jego przebiegu zakończyło się porażką w stosunku 1:3. Pierwszego gola żydowianie stracili w 25 minucie a drugiego tuż przed zejściem do szatni w 44 minucie meczu. W tym układzie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze prowadzili z Farą Pelikan Żydowo w stosunku 2:0. Po zmianie stron już na początku drugiej połowy meczu żydowianie zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego tym samy prowadzenie gospodarzy do 2:1. W 55 minucie po zagraniu piłki w pole karne gospodarzy przez Krzysztofa Lewandowskiego piłkę do bramki miejscowych z 13. metra w zespole z Żydowa celnym uderzeniem umieścił Mateusz Trzaskawka. Dziesięć minut później czyli w 65 minucie żydowanie mogli doprowadzić do remisu gdyby podyktowany rzut karny po ręce jednego z obrońców gospodarzy na bramkę zamienił Bartosz Kaczmarek, który piłkę z jedenastego metra posłał nad bramką poznaniaków. A że nie wykorzystane sytuację się mszczą przekonali się o tym żydowianie w 75 minucie, kiedy to gospodarze zdobyli trzecią bramkę, którą ustalili końcowy wynik meczu na 3:1.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński,  Wojciech Zabierek, Bartosz Kaczmarek, Krystian Małecki, Przemysław Różański, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Krzysztof Lewandowski (65’ Marcin Szykowny), Tomasz Trzaskawka (46’ Krzysztof Zamiar), Mateusz Trzaskawka, Dawid  Różewski (46’ Dawid Kobielski)

Następny mecz zespół z Żydowa rozegra również na wyjeździe 11 kwietnia, kiedy to będzie podejmowany o godzinie 15.00 przez Lotnika-1997 Poznań.

Wyniki 12 kolejki - 28-29 marca
Meblorz Swarzędz 3-1 Fara Pelikan Żydowo
Poznań FC 2-2 Wełnianka Kiszkowo
Avia Kamionki 3-0 Stella II Luboń
GKS Gułtowy 3-6 Lotnik-1997 Poznań
Phytopharm Klęka 1-3 KSGB Manieczki
Antares Zalasewo 3-3 Kłos II Zaniemyśl