Wełnianka Kiszkowo pokonuje Kłosa Zaniemyśl. Fara Pelikan Żydowo remisuje z Kamionkami

2013-10-14

Ósmą kolejkę ligową mają za sobą zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujący w najniższej klasie piłkarskiej czyli Fara Pelikan Źydowo oraz Wełnianki Kiszkowo. Nasze dwie drużyny niedzieli 13 października zaliczą z pewnością do wiarę udanej w rywalizacji o kolejne punkty w zmaganiach poznańskiej klasie B grupie 1, gdyż odnotowały one zwycięstwo oraz remis. Z jednego punktu w zakończonej serii mogą cieszyć się piłkarze z Żydowa z kolei drużyna z Kiszkowa z komplety trzech punktów.

Drużyna Fary Pelikan Żydowo pod wodzą swojego trenera Bogdana Kozłowskiego, o kolejne punkty mistrzowskie walczyła przed własną publicznością mając za przeciwnika zespół AVI Kamionki. Pierwotnie do tego spotkania miało dojść w Kamionkach lecz zespół AVI poprosił o zmianę gospodarze niedzielnego meczu i spotkanie pierwsze w nowym sezonie rozegrano zostało w Żydowie. Zmiana chyba gospodarza meczu drużynie Fary Pelikan Żydowo nie wyszło za bardzo gdyż zespół prowadzony przez Bogdana Kozłowskiego będący faworytem tej potyczki piłkarskiej spotkanie tylko zremisował 1:1 dzieląc się tym samym punktami w ligowej tabeli. Końcowy wynik meczu został ustalony w drugiej połowie mieczu gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym 0:0. W 65 minucie meczu gospodarze tego spotkanie czyli Fara Pelikan Żydowo objęli prowadzenie 1:0. Autorem gola okazał się Piotr Trzaskawaka, który pokonał bramkarza gości strzałem z bliskiej odległości po wcześniejszym zagraniu piłki przez Marcina Szykownego z egzekwowanego rzutu wolnego z 23 metra. Do remisu 1:1 goscie z Kamionki doprowadzili dopiero w 90 minucie meczu zdobywając gola po ewidentnym błędzie Dawida Kobielskiego. Ostatecznie jak wspominaliśmy wcześniej spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Kolejnym, przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo w meczu na własnym trenie  20 października będzie ekipa Clescevi Kleszczewo. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński Dariusz, Michał Kasprzak,  Bartosz Kaczmarek, Marcin Wiśniewski,  Piotr Trzaskawka, Mariusz Hewner, Dawid Małecki, Marcin Szykowny, Dawid Kobielski, Przemysław Gronek, Maciej Nowicki, Bartosz Wejerowski,

O ile z jednego punktu oraz remisu cieszyli się z pewnością po zakończonym meczu w Kamionkami piłkarze z Żydowa, to z swojego występu w Rybnie Wielkim i to przed własną publicznością byli zadowoleni zawodnicy jak i trener Wełnianki Kiszkowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego pokonali zdecydowanie rezerwy Kłosa Zaniemyśl w stosunku 7:3 mimo że to goście po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Obie bramki kiszkowianie stracili w pierwszym kwadransie gry a było to w 10 oraz 15 minucie. Bramkę kontaktową zespół z Kiszkowa zdobył dopiero w 30 minucie zmniejszając tym samy prowadzenie gości do 2:1. Taki też wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron bramki  już tylko zdobywali piłkarze Wełnianki Kiszkowo, aplikując swojemu rywalowi aż sześć tracąc tylko jedną. Gospodarze swój festiwal strzelecki rozpoczęli od 55 minuty gry kiedy to Maciej Zabierek doprowadził do stanu 2:2. Kiszkowianie na prowadzenie 3:2 wyszli po bramce Cezarego Dąbrowskiego zdobytej w 60 minucie. W 70 minucie prowadzenie 4:2 dla Kiszkowa podwyższył Grzegorz Wysiecki, pięć minut później miejscowy prowadzili już 5:2 a autorem gola okazał się w szeregach Wełnianki Sławomir Kasprzyk. W 78 minucie gry Kiszkowo prowadziło już 6:2 po bramce strzelonej przez Grzegorza Wysieckiego a w 82 minucie padła ostatnia bramka dla Wełnianki, której autorem okazał się Sławomir Kasprzak. I kiedy wydawało się że wynikiem6:2 dla Wełniaki Kiszkowo zakończy się to spotkanie. Goście w doliczonym czasie gry 94 minucie zdobyli trzecią bramkę ustalając tym samym końcowy wynik 7:3 dla Wełnianki Kiszkowo.

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na wyjeździe 20 października mając za przeciwnika zespół Juranda Koziegłowy. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Karol Zdanowski,  Maciej Zabierek, Arnold Sądaj, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Dawid Jeżewski, Cezary Dąbrowski, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Marek Raith, Cezary Dąbrowski, Łukasz Cieśliński, Grzegorz Wysiecki

Wyniki 8 kolejki - 12-13 października

Clescevia Kleszczewo     8-0     GKS Gułtowy
Antares Zalasewo           0-2     Jurand Koziegłowy
Wełnianka Kiszkowo        7-3     Kłos II Zaniemyśl
Phytopharm Klęka            3-1     KSGB Manieczki
Meblorz Swarzędz          2-1     Lotnik-1997 Poznań
Fara Pelikan Żydowo       1-1     Avia Kamionki