Wełnianka Kiszkowo przegrywa gładko spotkanie derbowe z Liderem Szczytniki Czerniejewskie

2019-09-01

W niedzielne popołudnie 1 września w Witkowie, doszło do spotkania w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego, w których miejscowa Wełnianka podejmowała zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie.

Spotkanie rozegrane w ramach drugiej kolejki wielkopolskiej klasy B grupy V zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Szczytnik Czerniejewskich w stosunku 3:0. Goście prowadzenie w meczu 1:0 objęli bardzo szynko bo już w 5 minucie. Nieporozumienie bramkarza oraz obrońcy Wełnianki Kiszkowo wykorzystał Piotr Grześkowiak, który piłkę do bramki swojego rywala wpakował z najbliższej odległości. Do końca pierwszej połowy więcej bramek oba zespoły nie zdobyły i na przerwę Lider Szczytniki Czerniejewskie schodził prowadząc z Wełnianką Kiszkowo w stosunku 1:0. Goście z Szczytnik Czerniejewskich, zwycięstwo w całym niedzielnym meczu przypieczętowali dopiero w końcówce spotkania. W 83 minucie prowadzenie Lidera na 2:0 podwyższył Przemysław Kuzak, ten sam zawodnik minutę później ustalił  końcowy wynik spotkania zdobywając trzeciego gola dla swojej drużyny. I mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Lidera Szczytniki Czerniejewskie w stosunku 3:0.

Teraz przed obiema drużynami z naszego powiatu kolejne spotkania mistrzowskie w ramach trzeciej kolejki wielkopolskie klasy B grupy V. Wełnianka Kiszkowo w niedzielę 7 września podejmowana będzie o godzinie 16.00 w kolejnych derbach powiatu gnieźnieńskiego przez zespół KS Fałkowo. Z kolei Lider Szczytnik Czerniejewskie, w roli gospodarza zmierzy się w Żydowie o godzinie 15.00 z ekipa Wełny Rogoźno.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Mateusz Chełmikowski, Krzysztof Kozioł (46' Krzysztof Krupa)), Andrzej Kwaśniewski, Adam Sawicki, Wojciech Występski (46' Przemysław Łenc)), Kamil Kupidura (75' Mikołaj Sałata), Adrian Olszewski (80'), Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski (46' Jakub Magda)), Daniel Wojnowski (65' Krzysztof Cwiek), Maciej Występski

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Dominik Roszyk, Adrian Kurek (46' Karol Bułakowski), Dominik Jabkiewicz, Przemysław Kuzak (86' Jacek sadecki), Piotr Grześkowiak (68' Marek Warda), Dominik Kierzek, Dawid Kierzek (73' Krystian Staszak), Marcin Piechocki (85' Michał Pokrzyński), Marcin Pieronkiewicz (46' Hubert Krukowski), Dawid Szejna (65' Dawid Krukowski), Marek Zamiatała