Wełnianka Kiszkowo przegrywa po wyrównanym meczu z Poznaniem FC

2017-05-20

W sobotę 20 maja zespół Wełniaki Kiszkowo, w ramach 22. kolejki poznańskiej klasy B grupy 1 o kolejne punkty mistrzowskie w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2016/2017 rywalizował w Poznaniu z miejscowa ekipą FC.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego, na to spotkanie udali się w dość okrojonym składzie bez trzech podstawowych graczy a mianowicie Łukasza Kołodziejskiego, Macieja Zabierka i Kamila Kupidury. Absencja wymienionych graczy Wełnianki Kiszkowo, miała duży wpływ na końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej z drużyną Poznania FC, gdyż po dość zaciętym przebiegu meczu kiszkowianie musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając z nim 2:1. Była to już druga porażka zespołu z Kiszkowa, z drużyną Poznania FC w trwającym sezonie 2016/2017. W pierwszym meczu, do którego doszło w Kiszkowie, jesienią 2016 roku również górą okazali się poznaniacy wygrywając tamte spotkanie 2:0. Wracając jednak do samego sobotniego meczu pomiędzy Poznaniem FC a Wełnianka Kiszkowo, to pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. Kiszkowianie bramkę wyprowadzająca ich na prowadzenie 1:0 zdobyli tuż przed zejściem do szatni w 44 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Marek Raith, który wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Karolu Steinie, do którego doszło w polu karnym gospodarzy.

O kolejnej porażce zespołu z Kiszkowa, w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2016/2017, zadecydowała druga połowa meczu podobnie jak to było tydzień wcześniej u siebie w spotkaniu w Przemysławem Poznań. Gospodarze najpierw w 55 minucie doprowadzili do stanu 1:1 po golu Mikołaja Janiaka, który popisał się ładnym intuicyjnym strzałem z dystansu lokując piłkę w bramce kiszkowian z 20. metra. Wynik natomiast końcowy meczu poznaniacy ustalili w 82 minucie. Gola na 2:1 i trzech punktów zdobył w ekipie Poznania FC – Maciej Szymański, lokując piłkę w bramce Wełnianki kiszkowo uderzeniem głową z najbliższej odległości. Goście po stracie drugiego gola dążyli jeszcze do wyrównania staniu meczu, niestety sztuka ta im się nie udała i Wełnianka Kiszkowo po sobotnim meczu do siebie wróciła z tarczą.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Damian Kopeć, Bartłowmiej Szmydke, Hubert Starczewski, Kacper Ostajewski, Konrad Ostajewski (25’ Magda Jakub), Mateusz Krawczyk, Karol Stein, marek Raith, Sławomir Kasprzak

Kolejne spotkanie zespół z Kiszkowa, rozegra 28 maja podejmując u siebie o godzinie 14.00 w ramach spotkania derbowego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego drużynę Piasta Łubowo.