Wełnianka Kiszkowo przegrywa w sparingu wyjazdowym z Unią Wapno

2014-08-18

Piłkarze Wełnianki Kiszkowo, przygotowujący się do nowego sezonu w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. rozegrali kolejny mecz kontrolny.

Przeciwnikiem w meczu wyjazdowym w niedzielę 17 sierpnia podopiecznych Piotra Wojnowskiego, była drużyna występująca na co dzień w pilskiej klasie okręgowej Unia Wapno. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy ograli kiszkowian 5:0 prowadząc z nimi już do przerwy 3:0. Gospodarze pierwszego gola dającego im prowadzenie 1:0 zdobyli w 5 minucie, potem kolejno bramki w pierwszej połowie padały dla Unii Wapno w 35 oraz 37 minucie. Jak dowiedzieliśmy się od szkoleniowca Wełnianki Kiszkowo – Piotra Wojnowskiego, jego podopieczni w pierwszych trzech kwadransach gry nie wypracowali sobie stu procentowych sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Po zmianie stron w meczu zostały zdobyte jeszcze dwa gole, których autorami okazali się ponownie piłkarze z Wapna. Najpierw golkiper Wełniaki Kiszkowo, zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki w 55 minucie a ostatni raz po raz piąty w niedzielnym meczu skapitulował w sytuacji sam na sam z zawodnikiem z Wapna w 60 minucie. Kiszkowianie w ostatnich minutach meczu jak wynika z relacji telefonicznej Piotra Wojnowskiego, mogli zdobyć gola kontaktowego. Sztuka ta jednak nie udała się dwukrotnie Sławomirowi Kasprzakowi, który najpierw w 80 minucie zmarnował sytuacje sam na sam z golkiperem gospodarzy jak również w 85 minucie kiedy to bramkarz z Wapna wyszedł obronną ręką broniąc uderzoną piłkę przez Kasprzaka z 5. metra, która zmierzała wprost okienko jego bramki.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Maciej Lisiecki, Testowany 1, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Łukasz Górny, Łukasz Jałoszyński, Sławomir Kaspszak, Szymon Burgiel –na zmiany wchodzili Przemysław Babrakowski, Piotr Talarczyk, Dawid Jeżewski, Testowani 2 i 3.

Kolejny mecz kontrolny Wełnianka Kiszkowo, rozegra w czwartek 21 sierpnia. Tego dnia na własnym boisku w Kiszkowie w ramach zajęć treningowych o godzinie 18.30 zmierzy się z zespołem z Owieczek występującym w Amatorskiej  Gminnej Lidze Piłki Nożnej w Pobiedziskach.