Wełnianka Kiszkowo remisuje w derbach z Farą Pelikan Żydowo

2018-09-10

Po raz kolejny w trwającym sezonie 2018/2019 w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 w powiecie gnieźnieńskim doszło do pojedynku derbowego.

W niedzielę 9 września zespół Wełnianki Kiszkowo, podejmował u siebie innego przedstawiciela z naszego powiatu występującego w tej samej klasie piłkarskiej Farę Pelikan Żydowo. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 3:3a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Co do samego meczu to pierwsi bramkę a co za tym idzie prowadzenie 1:0 objęli piłkarze Wełnianki Kiszkowo. W 6 minucie golkipera Fary Pelikan Żydowo po podyktowanym rzucie karnym na korzyś Wełnianki pokonał Szymon Burgiel. Na kolejnego gola w meczu kibice, którzy zasiedli w niedzielne popołudnie na trybunach stadionu w Kiszkowie musieli czekać aż do 20 minuty wtedy goście za sprawą zdobytej bramki przez Nazara Tsepko doprowadzili do stanu 1:1. Osiem minut później ponownie na prowadzenie 2:1 wyszli kiszkowianie po golu zdobytym ponownie przez Szymona Burgiela. A że więcej bramek w pierwszej części nie padło w tym układzie Wełnianka na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Kolejne bramki dla obu drużyn zostały zdobyte w drugiej części spotkania derbowego. Zaraz po wznowieniu gry gospodarze w 47 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1 po golu zdobytym ponownie przez Szymona Burgiela, który tym samym w niedzielnym meczu ustrzelił przysłowiowego hat-tricka. I kiedy wydawało się że kiszkowianie dowiozą korzystny wynik do końca meczu, goście wzięli się ostro do roboty i zaczęli odrabiać straty bramkowe. W 60 minucie kiszkowianie prowadzili już tylko 3:2 gdyż bramkę dla żydowian zdobył Bartosz Kaczmarek. Wynik końcowy meczu 3:3 został ustalony praktycznie przed końcem spotkania kiedy to w 90 minucie gola na remis w zespole gości zdobył grający trener Fary Pelikan Żydowo – Dawid Gierałka. Tym samym spotkanie derbowe zakończyło się remisem i podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Dariusz Walenciak, Szymon Burgiel,  Szymon Jackowiak (65' Sebastian Żelazny), Jakub Magda, Kacper Ostojewski, Hubert Starczewski, Hubert Todorowski, Daniel Wojnowski (75' Dominik Nowak), Bartłomiej Występski, Maciej Występski

Skład Fary Pelikan Żydowo: 1 Dawid Gąciarz, Damian Pankowski (65'Dawid Gierałka), Nazar Tsepko, Wojciech Żabierek (81' Paweł Rożnowski), Bartosz Kaczmarek, Marcin Maciejewski, Krystian Małecki, Maciej Nowicki (75'Kacper Lisiecki), Marek Sanok, Karol Stein (60' Jakub Majewski)