Wełnianka Kiszkowo remisuje z KS Szczytnikami

2016-10-02

Remisem 4:4 oraz podziałem punktów w ligowej tabeli poznańskiej klasy B grupy 1, zakończyło się spotkanie VII kolejki ligowej trwającego nowego sezonu 2016/2017 pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a zespołem KS Szczytniki.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego remisując z Klubem Sportowym Szczytniki podzieli się z nimi punktami w ligowej tabeli. A jak do tego doszło że Wełnianka Kiszkowo, mimo mnóstwa sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek i do tego ażeby mecz zakończył się dla nich zwycięstwem tylko zremisowali na swoim trenie z niedzielnym rywalem. Pierwsza połowa co mogło być dużym zaskoczeniem dla miejscowych zakończyła się zwycięstwem gości z Szczytnik, którzy do szatni zdobyli gola w 43 minucie wychodząc nim na prowadzenie 1:0. Nim doszło jednak do straty bramki przez kiszkowian, mieli kilka sytuacji ażeby to oni prowadzili co najmniej dwoma bramkami. Trzy sytuacje sam na sam z golkiperem gości w szeregach gospodarzy zmarnował Marcin Zamiara a w 15 minucie Karol Stein posłał piłkę z 7. metra wprost w słupek bramki przyjezdnych. Po zmianie stron znacznie lepiej poszło kiszkowianom niż było to pierwszej części niedzielnego meczu. Już po wznowieniu gry w 50 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Podanie w wykonaniu Sławomira  Kasprzaka na bramkę zamienił Marcin Zamiara umieszczając piłkę w bramce swojego rywala z 11. metra. Kiszkowianie niestety z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, gdyż w 55 minucie po zdobytym golu wyszli n ponowne prowadzenie 2:1. Dwie minuty później w meczu ponownie był remis 2:2. Łukasz Kołodziejski zagrał piłkę do Sławomira Kasprzaka a ten z 13 metra ulokował ją precyzyjnym strzałem w samym okienku gości. Remis w niedzielnym meczu utrzymał się do 70 minuty, wtedy to po raz trzeci goście wyszli na prowadzenie 3:2 po zdobytej kolejne bramce z kontry. Przyjezdni jednak z prowadzenia nie cieszyli się ponownie zbyt długo gdyż w 75 minucie po raz kolejny w meczu odnotowano remis 3:3. Faulowany w polu karnym gości był Sebastian Kołodziejski a podyktowany rzut karny na korzyść Wełnianki Kiszkowo, na bramkę  zamienił Marek Raith. I kiedy wydawało się że to koniec festiwalu strzeleckiego w wykonaniu obu drużyn. W 80 minucie po raz pierwszy prowadzenie 4:3 objęli piłkarze drużyny Wełnianki Kiszkowo. Gola numer cztery w drużynie kiszkowskiej na swoim koncie zapisał Mateusz Krawczyk, pokonując golkipera gości strzałem z 16. metra. W 87 minucie meczu goście zdobyli jednak gola na wagę remisu 4:4 , po kolejnej wyprowadzonej z własnego pola karnego kontrze. A że wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie to mecz pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a KS Szczytnikami zakończył się nie rozstrzygnięty gdyż odnotowano w nim remis.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babrakowski (65’ Piotr Borowicz), Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Kamil Kupidura (60’ Marek Raith), Marcin Zamiara, Łukasz Kołodziejski, Karol Stein, Maciej Zabierek (75’ Sebastian Kołodziejski), Sławomir Kasprzak, Mateusz Krawczyk

Następne spotkanie Wełnianka Kiszkowo, rozegra 9 października o godzinie 14.00 kiedy to będzie podejmowany w Poznaniu przez miejscowy Przemysław.

Wyniki 7 Kolejki - 1-2 października
Piast Łubowo - Błękitni Owińska 2:3
Jadwiżański KS Poznań - Poznań FC 3:11
Lechita Kłecko - Przemysław Poznań 3:1
Wełnianka Kiszkowo - KS Szczytniki 4:4
Lotnik-1997 Poznań - Fara Pelikan Żydowo 2:0
KS Łopuchowo - GKS Gułtowy 5:1
Meblorz Swarzędz - IKP Olimpia Poznań 1:6