Wełnianka Kiszkowo w pierwszym sparingu pokonuje Unię Wapno

2014-03-03

Pierwsze dopiero spotkanie kontrolne podczas przerwy zimowej w niedzielę 2 marca na płycie boiska w Rybnie Wielkim, w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie B grupie 1 rozegrała drużyna Wełnianki Kiszkowo. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Wojnowskiego była ekipa Unii Wapno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kiszkowian w stosunku 3:2.

Niebiesko-czarni prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 10 minucie. Bramkarza gości pokonał po wykonywanym rzucie rożnym przez Sławomira Kasprzyka strzałem z głowy z bliskiej odległości Mateusz Krawczyk. W 35 minucie podopieczni Piotra Wojnowskiego prowadzili już różnicą dwóch goli 2:0 z przyjezdnymi. Tym razem na listę strzelców w drużynie Wełnianki Kiszkowo wpisał się Sławomir Kasprzyk, który został obsłużony przez Marcina Zamiara. Takim tez rezultatem zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu. Po zmianie stron do głosu doszli piłkarze Unii Wapno najpierw zdobytą bramką w 70 minucie zmniejszając prowadzenie kiszkowian do 2:1 a następnie pięć minut później doprowadzając do remisu 2:2.Ostatnie jednak słowo w niedzielnym meczu należało do podopiecznych Piotra Wojnowskiego, którzy zdobywając gola w 85 minucie ustalili końcowy wynik meczu 3:2 dla Wełnianki Kiszkowo. Bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym meczu kontrolnym zdobył dla niebiesko-czarnych w zamieszaniu w polu karnym gości Marcin Zamiara.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny Wełnianki Kiszkowo, w drugim meczu kontrolnym będzie w niedzielę 9 marca Wełna Rogoźno.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Marek Raith, Maciej Masłowski, Arnold Sądej, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczy, Sławomir Kasprzyk, Robert Babiakowski, Grzegorz Wysiecki, Dawid Jeżewski, Cezary Dąbrowski