Wełnianka Kiszkowo wygrywa w sparingu z Spartą Janowiec Wielkopolski

2021-03-02

Podobnie jak drużyny aklsowe z powiatu gnieźnieńskiego taki i zespoły beklasowe, po zniesieniu zakazu trenowania i rozgrywania meczy kontrolnych z dniem 12 lutego rozpoczęły swoje przygotowania zimowe do rundy wiosennej sezonu 2020/2021.

Nie inaczej było u Wełnianki Kiszkowo, która wiosną zawalczy o ligowe punkty w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4. Podopieczni Tymoteusza Łukaszyka maja już za sobą dwutygodniowy okres zajęć treningowych a co za tym idzie rozegrany pierwszy mecz kontrolny tej zimy. W ostatnią niedzielę lutego zespół Wełnianki Kiszkowo, na własnym trenie podejmował ekipę Sparty Janowiec Wielkopolski występująca w rozgrywkach bydgoskiej klasy B grupie 4. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Kiszkowa, który pokonał swojego rywala 4:3.

Pierwsza połowa oraz fragment drugiej połowy przebiegały pod kontrolą Wełnianki Kiszkowo. Bardzo jasno świecił Krzysztof Podlewski, który ustrzelił hat-trick. Jeden gol padł z karnego, następny po rzucie rożnym, a kolejny po podaniu od Konrada Ostajewskiego. Później na listę strzelców wpisał się Kamil Kupidura po asyście Czarka Stróżyka. Stracone bramki to wynik kilku błędów oraz kontrataku.

Trener Tymoteusz Łukaszyk miał do dyspozycji aż 22 piłkarzy (z czego jeden testowany), co pozwoliło na zmianę niemal całego składu w przerwie między pierwszą a druga połową meczu.

Następny mecz kontrolny rozegramy najprawdopodobniej w sobotę, 6 marca w Skokach, a naszym rywalem będzie tamtejsza Wełna. Termin może ulec zmianie!