Wełnianka Kiszkowo wygrywa w Zalasewie

2014-10-13

Na siódme spotkanie w poznańskiej klasie B grupie 1. w sezonie 2014/2015, piłkarze Wełnianki Kiszkowo, w niedzielę 12 października udali się do Zalasewa ażeby o punkty powalczyć z miejscową drużyną Antaresu.

Po dwóch porażkach z rzędu kiszkowiane, w Zalasewie odmienili złą pasę wygrywając niedzielny mecz w stosunku 2:1. Pierwszy gol dający prowadzenie Wełnianki Kiszkowo1:0, po dość wyrównanym początku meczu został zdobyty dopiero w 40 minucie. Bramkarza gospodarzy po wrzutce piłki w pole karne gospodarzy celnym strzałem z 10. metra pokonał Dawid Jeżewski. Ten wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron kiszkowianie, od pierwszych minut osiągnęli nad swoim rywalem zdecydowana przewagę, którą nie potrafili jednak zamienić na drugą bramkę. W 70 minucie sytuację wypracowana przez Sławomira Kasprzaka, zmarnował Łukasz Górny posyłając piłkę z 7. metra wprost bramkarza Zalasowa. Kolejną sytuację zmarnował pięć minut później Szymon Burgiel, który znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. No a że nie wykorzystane stu procentowe sytuację się mszczą przekonali się o tym kiszkowianie w 85 minucie, kiedy to gospodarze zdobyli gola kontaktowego doprowadzającego do stanu 1:1. W polu karnym Wełnianki Kiszkowo – Arnold Sądej, sfaulował jednego z zawodników gospodarzy, w wyniku czego sędzia prowadzący to spotkanie zmuszony był podyktować rzut karny na korzyść Zalasewa, który zresztą zamienili na bramkę. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się mecz wyjazdowy Wełnianki Kiszkowo. W 86 minucie kiszkowianie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Marcin Zamiara ograł trzech zawodników gospodarzy i dograł piłkę do Sławomira Kasprzaka znajdującego się w polu karnym Zalaszewa. Kasprzakowi w tym układzie nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki z 7. metra co uczynił to bez żadnych przeszkód. Wynik meczu nie uległ już do końca zmianie i Wełnianka Kiszkowo wygrała w Zalasewie z tamtejszym Antaresem w stosunku 2:1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Darzewski, Arnol Sądej, Kamil Kupidura, Bartłomiej Szmytke, Marcin Zamiara (88 Maciej Lisiecki),  Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Łukasz Górny, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel

Następne spotkanie Wełnianka Kiszkowo, rozegra 19 października podejmując u siebie o 14.00 zespół Phytopharmu Klęka.