Wełnianka Kiszkowo zagrała za trzy punkty. Fara Peliakn Żydowo przegrała jedną bramką u siebie z liderem tabeli - Fotorelacja

2013-09-30

Szóstą już kolejkę ligową mają za sobą zespoły z naszego powiatu występujący w najniższej klasie piłkarskiej czyli Fara Pelikan Źydowo oraz Wełnianki Kiszkowo

Szóstą już kolejkę ligową mają za sobą zespoły z naszego powiatu występujący w najniższej klasie piłkarskiej czyli Fara Pelikan Źydowo oraz Wełnianki Kiszkowo. Nasze drużyny niedzieli 29 września w rywalizacji o kolejne punkty w poznańskiej klasie B grupie 1, nie zaliczą do udanych gdyż zanotowały one zwycięstwo oraz porażkę. Z kompletu trzech punktów po zakończonej szóstej serii mogli cieszyć się piłkarze z Kiszkowa z kolei drużyna z Żydowa po czterech zwycięstwach z rzędu odnotowała na swoim koncie porażkę.

Drużyna Fary Pelikan Żydowo zajmując przed niedzielnym spotkaniem drugie miejsce w tabeli ligowej, w szóstej serii podejmowała na własnym boisku lidera poznańskiej klasy B grupy 1 ekipę Juranda Koziegłowy. Faworytem spotkania na szczeblu ligowej tabeli, w którym spodziewano się dużo ilości bramek i dobrego widowiska piłkarskiego, niewątpliwie byli piłkarze z Żydowa grający na własnym boisku oraz przed własną publicznością. Owszem nie można było narzekać w zakończonym spotkaniu na grę piłkarzy dwóch czołowych drużyn ligowej tabeli jak również stworzonych sytuacji strzeleckich w wykonaniu zawodników obu zespołów do zdobycia bramek. Jednak w niedzielnym spotkaniu kibice przybyli na to spotkanie byli tylko świadkami zdobytej jednej bramki i to w wykonaniu drużyny przyjezdnej. Jedyny gol na wagę zwycięstwa zespołu Juranda z Koziegłowów, został zdobyty w 5 minucie gry. Gola z niewinnie wyglądającej akcji przyjezdnych zdobył strzałem z około 18-tego metra pomocnik tej drużyny Michał Walczak, lokując piłkę w bramce gospodarzy strzeżonej tego dnia przez Alana Piechowiaka. Wprawdzie w drugiej połowie meczu zespół z Żydowa mógł doprowadzić w 65 minucie do remisu jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie potrafił wykorzystać Dawid Kobielski. Ostatecznie Jurand Koziegłowy pokonał jedną bramką na własnym trenie zespół z Żydowa, przez co utrzymał przodownictwo w ligowej tabeli. Z kolei podopieczni Bogdana Kozłowskiego po tej porażce z fotela wicelidera spadli na szóste miejsce.

Kolejnym, przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo w meczu wyjazdowym w niedzielę 6 października będzie ekipa GKS Gułtowy. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Piechowiak Alan, Giszczyński Dariusz, Kasprzak Michał,  Kaczmarek Bartosz, Wiśniewski Marcin, Różański Przemysław,  Trzaskawka Piotr, Małecki Krystian, Stefaniak Sławomir, Hewner Mariusz, Małecki Dawid, Szykowny Marcin, Kobielski Dawid, Wejerowski Bartosz, Trzaskawka Mateusz, Przemysław Gronek, Nowicki Macej

Z kompletu trzech punktów i zwycięstwa w przeciwieństwie drużyny Fary Pelikan Żydowo, po zakończonym meczu mogli się cieszyć piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy pokonali w niedzielę na własnym trenie zespół Lotnika-1997 z Poznania w stosunku 2:1 prowadząc do przerwy z swoim rywalem 1:0. Pierwszy gol w tym meczu został zdobyty w 32 minucie. Bramkarza gości strzałem z około 14-tego metra pokonał w zespole z Kiszkowa – Łukasz Górny. W drugiej połowie prowadzenie zespołu z Kiszkowa na 2:0 podwyższył Mateusz Krawczyk. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie w 75 minucie goście zdobyli honorowego gola zmniejszając prowadzenie Wełnianki Kiszkowo do 2:1. Tym zwycięstwem zespół z Kiszkowa utrzymał piąte miejsce w tabeli ligowej po sześciu rozegranych meczach mistrzowskich nowego sezonu.

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na wyjeździe mając za przeciwnika zespół KS Gminy Brodnica Manieczki. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Maciej Zabierek, Arnold Sądaj, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Cezary Dąbrowski, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Robert Babrakowski, Piotr Talarczyk, Marek Raith, Cezary Dąbrowski, Krzysztof Leśny,

Wyniki 6 kolejki - 28-29 września
Avia Kamionki                       1-3     GKS Gułtowy
Fara Pelikan Żydowo        0-1     Jurand Koziegłowy
Clescevia Kleszczewo        5-3     Kłos II Zaniemyśl
Antares Zalasewo               4-4     KSGB Manieczki
Wełnianka Kiszkowo        2-1     Lotnik-1997 Poznań
Phytopharm Klęka                 3-2     Meblorz Swarzędz