Wełnianka poza burtą PP

2017-09-06

Podopiecznym Piotra Wojnowskiego nie udało się uzyskać awansu do dalszej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego.

Po wcześniejszym wyeliminowaniu w pierwszej rundzie PP po serii rzutów karnych drużyny HKS Odlew Poznań w stosunku 7:6 na boisku odnotowano wynik bezbramkowy. Następnym przeciwnikiem beklasowej Wełnianki Kiszkowo, w drodze do kolejnej rundy PP w środę 6 września była ekipa aklasowego Piasta Łubowo. W spotkaniu, do którego doszło w Kiszkowie lepszymi okazali się piłkarze z Łubowa, wygrywając tą potyczkę 2:1 mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy. Tym samym zespół Piasta Łubowo awansował do finału 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego a Wełnianka Kiszkowo znalazła się za burtą tych rozgrywek. O porażce zespołu z Kiszkowa, zadecydował druga odsłona środowego spotkania pucharowego. Już po wznowieniu gry w 57 minucie goście z Łubowa wyszli na prowadzenie 1:0. Hubert Starczewski nieprzepisowo zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia prowadzący to spotkanie zmuszony był podyktować rzut na korzyść łubowian. Pewnym egzekutorem jedenastki w szeregach przyjezdnych okazał się Damian Grzesiak i Piast prowadził jedną bramką. Po tym golu goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie co najmniej dwoma bramkami lecz stu procentowych sytuacji nie potrafili wykorzystać Maciej Adamski, Filip Adamski czy Patryk Owucki. A że nie wykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się o tym łubowianie w 73 minucie kiedy to gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 po golu Sławomira Kasprzaka. Kiszkowianom z remisu nie dane było się jednak cieszyć zbyt długo gdyż w 75 minucie goście zdobyli drugiego gola wychodząc ponownie na prowadzenie 2:1. Tym razem w ekipie z Łubowa po indywidualnej akcji i zagraniu  Damiana Grzesiaka, gola na swoim koncie pokonując golkipera z Kiszkowa – Przemysława Lenca w sytuacji sam na sam zapisał Krystian Grzesiak. I mimo jeszcze kilku sytuacji do zdobycia bramki i doprowadzenia w meczu do remisu przez piłkarzy z Kiszkowa – Sebastiana Żelaznego czy Szymona Burgiela, wynik nie uległ już zmianie i zespół Wełnianki przegrywając to spotkanie pożegnał się z dalszym udziałem w rozgrywkach Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Rywalem Piasta Łubowo w finale 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego będzie inny zespół aklasowy z powiatu gnieźnieńskiego Pelikan Niechanowo, który w środę w Kostrzynie pokonał tamtejszą Walke w stosunku 7:2. Do meczu dojdzie w Łubowie w środę 20 września.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Lenc, Kacper Ostojewski, Kamil Kupidura, Hubert Starczewski, marek Raith, Sławomir Kasprzak, Marcin Zamiara, Łukasz Jałoszyński (75’ Szymon Kluczyński), Sebastian Żelazny, Maciej Zabierek (70 Łukasz Górny),  Szymon Burgiel

Skład Piasta Łubowo: Oskar Kidawa, Adrian Wachoń (70 Arek Wiśniewski), Patryk Owucki, Łukasz Reszelewski, Paweł Kulczak, Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski (36’ Maciej Adamski), Filip Adamski, Krystian Grzesiak, Kamil Balicki (60’ Damian Grzesiak).