Weronika Wabińska z urazem głowy

2021-11-03

Sobotnie domowe spotkanie 30 października MKS PR URBIS Gniezno z SPR Arka Gdynia okazało się pechowe w skutkach dla reprezentantki naszego klubu.

Weronika Wabińska w ostatnich minutach wygranego zresztą meczu przez gnieźnianki 31:20 z gdyniankami upadła na parkiet w ostatnich minutach pojedynku i doznała urazu głowy.

Szesnastolatka od niedzieli 31 października przebywa w szpitalu na obserwacji w jednym z poznańskich szpitali.

Na razie ciężko spekulować jak długa czeka ją przerwa od gry! Młodej reprezentantce życzymy dużo zdrowia!

To druga tak pechowa sytuacja, która wydarzyła się w samej końcówce meczu z udziałem zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno. Przypomnijmy że na dłuższy czas z gry została miesiąc temu wyeliminowana inna reprezentantka MKS PR URBIS Gniezno - Maja Schlabs, która upadła na parkiet po nieudanym rzucie w ostatniej minucie pojedynku MKS PR URBIS Gniezno z MTS Kwidzyń  doznając poważnej kontuzji kolana. Maja Schlabs pod koniec października w jednym z poznańskim szpitalu na szczęście przeszła zabieg rekonstrukcji ACL z użyciem endobuttonu prawej nogi oraz operację artroskopiową łąkotki. Operacja przebiegła pomyślnie, a młoda zawodniczka jest już w domu. Teraz czeka ją okres około 6 tygodni chodzenia o kulach bez obciążenia nogi, a później rehabilitacja.