Wiarą Lecha Poznań zdecydowanie lepsza od gnieźnieńskich ,,Orłów”

2024-02-15

W środę, 14 lutego kolejny mecz w ramach rozgrywek drugiej ligi PZKosz grupy A rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno.

Po zwycięstwie z Energa GAK Gdynia 92:80 koszykarze MKK ponownie o punkty walczyli we własnej Hali Szkoły Podstawowej nr 3 podejmując w  środowy wieczór trzecią drużynę rozgrywek przed tym spotkaniem zespół Wiary Lecha Poznań. W pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w Poznaniu w ramach 9 kolejki ligowej sezonu zasadniczego w dniu 10 listopada 2023 roku góra okazali się koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno wygrywając wtedy 77:73. W rewanżu to poznaniacy byli zdecydowanie lepsi od gnieźnian wygrywając spotkanie piętnastoma punktami 91:76. Tym zwycięstwem zespół Wiary Lecha Poznań przerwał serie wygranych spotkań przez Sklep Polski MKK Gniezno w nowej hali SP3. Przechodząc jednak do samego spotkania. To mecz dla gnieźnieńskich ,,Orłów” od początku nie ułożył się po ich myśli. Wiara Lecha bowiem wygrała zdecydowanie pierwszą kwartę 29:17 i mimo porażki dziesięciopunktowej poznaniaków w drugiej kwarcie 20:30 to oni schodzili na przerwę prowadząc minimalnie dwoma punktami 49:47. Co zapowiadało spore emocje w drugiej części środowego meczu. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż podopieczni Arkadiusza Konowalskiego przegrali ponownie wysoko trzecią kwartę podobnie jak to było w pierwszej 15:27. Co sprawiło że Wiara Lecha Poznań odskoczyła gnieźnieńskim ,,Orłom” na czternaście oczek prowadząc po zakończeniu  trzeciej kwarty już 76:62. Gnieźnianie wprawdzie w ostatniej czwartej kwarcie próbowali gonić wynik lecz i nią przegrali również 14:15 co w końcowym obrachunku dało zwycięstwo meczowe koszykarzom Wiary Lecha Poznań piętnastoma punktami 91:76. Tym zwycięstwem Wiara Lecha Poznań zrewanżowała się koszykarzom Sklep Polski MKK Gniezno za porażkę na własnym trenie z rundy sezonu zasadniczego.

Teraz Sklep Polski MKK Gniezno czeka kolejne spotkanie na własnym trenie, kiedy to w hali SP3 w niedzielę 17 lutego zmierzą się z AZS UMK Transbruk Toruń. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Sklep Polski MKK Gniezno – Wiara Lecha Poznań 76:91 ( 17:29, 30:20, 15:27, 14:15)

Punkty dla Sklep Polski MKK Zdobyli: Mikołaj Czyż – 26, Dariusz Dobrzycki – 24, Artur Kozłowski – 10, Piotr Leśniczak – 8, Tomasz Urbaniak – 4, Dariusz Wietrzyński – 2, Michał Szydłowski – 1, Maciej Gorzelany – 1

Punkty dla Wiary Lecha Poznań zdobywali: Juliusz Barański – 25, Emil Rau – 21, Jakub Rogulski – 18, Adam Stefanowicz – 12, Michał Hejosz – 7, Filip Radzik – 6, Bartłomiej Lefek – 2,