Wiara Lecha remisuje w meczu na szczycie ligowej tabeli z KS Gniezno

2014-05-05

Do bardzo interesującego spotkania piłkarskiego doszło w niedzielę 4 maja w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Gdańskiej. W hicie szóstej kolejki rundy rewanżowej trwającego sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1, lider tabeli zespół Wiary Lecha podejmował u siebie trzecią drużynę rozgrywek KS Gniezno. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Gnieźnianie niedzielny mecz rozpoczęli bardzo dobrze wychodząc na prowadzenie 1:0 z obecnym liderem poznańskiej klasy A grupy 1w 20 minucie. Bramkarza gospodarzy po akcji całej drużyny KS Gniezno, strzałem z 14-tego metra umieszczając piłkę w bramce Wiary Lecha po krótkim rogu pokonał Adam Niedzielski. W 40 minucie w meczu był jednak remis 1:1 po golu zdobytym przez jednego z piłkarzy Wiary Lecha. Gospodarze jeszcze przed przerwą w 44 minucie mogli wyjść na prowadzenie jedną bramką nad KS Gniezno, lecz sytuacji sam na sam z golkiperem biało-czerwonych Sebastianem Szafranem nie potrafił wykorzystać jeden z piłkarzy Wiary Lecha, posyłając piłkę z 10 metra nad poprzeczką bramki gnieźnieńskiej. W tym układzie pierwsza połowa meczu pomiędzy Wiarą Lecha a KS Gniezno, zakończyła się remisem 1:1 co zapowiadało że druga odsłona niedzielnego spotkania będzie również interesująca. Tak też było. Zaraz po wznowieniu gry podopieczni Piotra Kubalewskiego w 60 minucie zdobyli drugiego gola, który ponownie wyprowadził zespół KS Gniezno na prowadzenie 2:1. Prostopadłe podanie piłki od Piotra Janusza, w pole karne gospodarzy wykorzystał zamykający akcję Jakub Hoffmann stojący na 5-tym metrze z przeciwnej strony boiska, który celnym uderzeniem z głowy umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Gnieźnianie z prowadzenia jedną bramką nad Wiarą Lecha, cieszyli się zaledwie do 75 minuty, wtedy to gospodarze w zamieszaniu w polu karnym KS Gniezno zdobyli drugą bramkę wyrównując stan meczu 2:2. W 78 minucie mogło być po meczu i jednym punkcie dla KS Gniezno. W sytuacji sam na sam z golkiperem KS Gniezno – Sebastianem Szafranem znalazł się jeden z piłkarzy gospodarzy, na szczęście piłka po jego strzale z bliskiej odległości przeszła obok bramki biało-czerwonych. A że wynik do końca meczu nie uległ zmianie w tym przypadku spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów ligowych pomiędzy Wiarą Lecha a KS Gniezno. Był to drugi remis z rzędu lidera tabeli poznańskiej klasy A grupy 1 w ostatnim czasie. 1 maja Wiara Lecha zremisowała 1:1 w meczu wyjazdowym z Czarnymi Czerniejewo.

Skład KS Gniezno: Sebastian Szafran, Szymon Zygaj (85’Patryk Błaszczyk), Bartosz Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Oskar Stankowiak, Piotr Kubalewski, Adam Niedzielski, Konrad Popek, Piotr Janusz (70’ Mateusz Staniszewski), Jakub Hoffmann (80’ Patryk Tomczak, Sebastian Śniegowski (40’ Mariusz Majewski)

Kolejne swoje spotkanie drużyna KS Gniezno, rozegra już w najbliższą niedzielę 11 maja, w którym podejmować będzie na własnym boisku drużyną Orkan Jarosławiec.

Wyniki 19 kolejki  - 3-4 maja
Maratończyk Brzeźno                     3-0     Polonia II Środa Wielkopolska
Orkan Działyń                                   -     LKS Kicin     19 czerwca, 12:00
w pierwotnym terminie (4 maja, 12:00) odwołany
Orkan Jarosławiec                     10-0     Poznań FC
Wiara Lecha Poznań                   2-2     KS Gniezno
SKS 13 Poznań                            2-0     Zawisza Dolsk
Czarni Czerniejewo                     3-0     Pogoń Książ Wielkopolski
Concordia Murowana Goślina     -     Przemysław Poznań     14 maja, 18:00